Den válečných veteránů si Češi připomenou řadou akcí

11.11.2015 6:28

Česká republika si dnes připomíná Den válečných veteránů. Zástupci armády, měst i veřejnost budou na řadě akcí po celé zemi vzpomínat na vojáky, kteří bojovali v obou světových válkách i novodobých konfliktech. Ministr obrany Martin Stropnický představí novinky v péči o válečné veterány a poté ocení na pražském Vítkově 53 veteránů, vojáků ve výslužbě, odbojářů i aktivních vojáků.

Den válečných veteránů si Češi připomenou řadou akcí
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Představitelé Moravskoslezského kraje uctili památku padlých osvoboditelů, hejtman Novák ocenil válečné veterány.

Na náměstí Míru v Praze si budou moci žáci základních škol i další zájemci prohlédnout vojenskou techniku, například obrněný transportér Pandur nebo lehké obrněné vozidlo Iveco. Ministerstvo obrany tam veřejnosti představí projekt Příprava občanů k obraně státu. Shromáždění ukončí bohoslužba za padlé.

Den válečných veteránů si připomenou také lidé a vojáci na dalších místech hlavního města, v Brně, Vyškově, Pardubicích, Bechyni, Karlových Varech, Strakonicích a dalších městech. Příslušníci aktivních záloh uctí památku válečných veteránů tím, že dnes přijdou do své civilní práce v uniformě.

Svátek věnovaný veteránům se slaví jako připomínka 11. listopadu 1918, kdy bylo podepsáno příměří a ukončeny boje první světové války. Jeho symbolem je červený vlčí mák, tedy květina, která vyrostla jako první na polích zničených při bojích. V Česku se jako významný den slaví od roku 2001.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

19:08 Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

Konzervativní noviny přeložily text novinářek Barri Weiss a Katie Herzog o stále se šířící ideologii…