Deník N žaluje Zemanovu kancelář, protože neposkytuje informace některým médiím

02.08.2021 18:28

Deník N podal žalobu na Kancelář prezidenta republiky (KPR) kvůli tomu, že od konce května odmítá poskytovat informace některým médiím. V prohlášení na svém webu dnes list uvedl, že prezidentská kancelář je úřad jako každý jiný a nemůže si vybírat, zda bude plnit své povinnosti a dodržovat zákony. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček ČTK napsal, že mu krok deníku „nestojí za jednu jedinou reakci“.

Deník N žaluje Zemanovu kancelář, protože neposkytuje informace některým médiím
Foto: Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Partie na CNN Prima News

KPR koncem května své rozhodnutí přestat poskytovat jakékoliv informace některým médiím zdůvodnila bojem proti dezinformacím. Opatření se týká týdeníku Respekt, serverů Seznam Zprávy a Deník N a pořadů České televize 168 hodin a Reportéři ČT. Kancléř Vratislav Mynář uvedl, že některá média se snaží „neseriózním a nestandardním způsobem získávat informace od pracovníků KPR“. Zástupci dotčených médií tehdy rozhodnutí Hradu odmítli.

Deník N dnes uvedl, že na Kancelář prezidenta Miloše Zemana podal správní žalobu. „Podle nás postupovala nezákonně, když se rozhodla vybraným médiím včetně Deníku N neodpovídat na otázky,“ stojí v prohlášení. Odpovídat médiím bez diskriminace na dotazy je povinností každého úřadu, uvedl list. „Občané mají právo být informováni o počínání státu a média jsou tu od toho, aby státní moc kontrolovala,“ doplnil.

Představitelé Deníku N dodali, že rolí médií není se s úřady soudit, avšak květnové rozhodnutí KPR je natolik závažné, že bylo třeba učinit výjimku. „Žalobou nesledujeme jen zájem Deníku N. Jsme přesvědčení, že hranice toho, co si úřady smějí a nesmějí ve vztahu k médiím dovolit, musí stanovit soud,“ zdůvodnil Deník N žalobu.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

8:15 „Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

Dnes dopoledne se konal cyklistický závod Pražská padesátka, a mnoho lidí na severním okraji Prahy z…