Deník popisuje zaměstnání Zemanové. Spekuluje o milionáři

1.3.2013 8:10 dop.

Manželka prezidenta Ivana Zemanová pracovala před svým nástupem do role první dámy v takřka dokonalém zaměstnání. Podle informací MF Dnes pracovala v kanceláři vzdálené jen deset minut od jejího pražského bytu, nad sebou neměla šéfa, který by ji kontroloval a není ani zcela jasné, jakou práci vlastně vykonávala. Jisté je jen to, že ji platila společnost L&C Investment z Ostravy, která patří multimilionáři Petru Benešovi.

Deník popisuje zaměstnání Zemanové. Spekuluje o milionáři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Do dubna 2012 Zemanová pracovala v odboru kultury Správy Pražského hradu, toto místo však na vlastní žádost opustila. Za nějaký čas začala docházet do jedné z pražských kanceláří, kterou pronajal právě multimilionář Beneš působící především v Ostravě.

Nevolejte mi

"Asi před pěti měsíci nás kontaktovali a pronajali si v našem domě jednu kancelář," vzpomíná generální sekretář sdružení Česká asociace Sport pro všechny Miroslav Zítko. Krátce poté, co byl Zeman zvolen prezidentem, byla kancelář postupně vyklízena. Toto úterý bylo odvážení věcí z kanceláře definitivně uzavřeno.

Není přitom jasné, co Zemanová pro společnost dělala. Sama to nechce prozradit a Beneš novinářův sdělil pouze to, že potřebuje, aby mu nevolali. Na další pokusy o získání informací již nereagoval.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odporná xenofobie. Kolektivní vina!“ Konec všech Rusů v EU? Zlomová výzva z Pobaltí narazila v ČR

19:22 „Odporná xenofobie. Kolektivní vina!“ Konec všech Rusů v EU? Zlomová výzva z Pobaltí narazila v ČR

Estonsko a Finsko chtějí, aby Evropa přestala Rusům udělovat turistická víza. Podle nich by nemělo b…