Deník popisuje zaměstnání Zemanové. Spekuluje o milionáři

01.03.2013 8:10

Manželka prezidenta Ivana Zemanová pracovala před svým nástupem do role první dámy v takřka dokonalém zaměstnání. Podle informací MF Dnes pracovala v kanceláři vzdálené jen deset minut od jejího pražského bytu, nad sebou neměla šéfa, který by ji kontroloval a není ani zcela jasné, jakou práci vlastně vykonávala. Jisté je jen to, že ji platila společnost L&C Investment z Ostravy, která patří multimilionáři Petru Benešovi.

Deník popisuje zaměstnání Zemanové. Spekuluje o milionáři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Do dubna 2012 Zemanová pracovala v odboru kultury Správy Pražského hradu, toto místo však na vlastní žádost opustila. Za nějaký čas začala docházet do jedné z pražských kanceláří, kterou pronajal právě multimilionář Beneš působící především v Ostravě.

Nevolejte mi

"Asi před pěti měsíci nás kontaktovali a pronajali si v našem domě jednu kancelář," vzpomíná generální sekretář sdružení Česká asociace Sport pro všechny Miroslav Zítko. Krátce poté, co byl Zeman zvolen prezidentem, byla kancelář postupně vyklízena. Toto úterý bylo odvážení věcí z kanceláře definitivně uzavřeno.

Není přitom jasné, co Zemanová pro společnost dělala. Sama to nechce prozradit a Beneš novinářův sdělil pouze to, že potřebuje, aby mu nevolali. Na další pokusy o získání informací již nereagoval.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

22:25 Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

REPORTÁŽ Lhaní ohledně padlých při karpatsko-dukelské operaci. Pomník vlasovcům v Řeporyjích. Odstra…