Deníky se praly o prezidenty. Díru do světa ale neudělaly

18. 12. 2010 16:31

Víkendová vydání deníků Mladá fronta Dnes a Lidové noviny jako by si z oka vypadla - obě vydala velký rozhovor s prezidentem. Jeden s tím současným a jeden s tím minulým. Ani jeden z nich ale nepřinesl nic zajímavého nebo nového.

Deníky se praly o prezidenty. Díru do světa ale neudělaly
reklama

Každý z deníků chtěl přinést exkluzivní materiál s exkluzivní osobností a shrábnout tak většinový víkendový zisk. Ani načasování nejspíše nebylo náhodné, jelikož oba deníky vlastní akciová společnost Mafra.

Žádná šokující odhalení se ale nekonala. Nové informace nepřišly. Oba muži jen opakovali své notoricky známé - a notoricky protikladné - názory.

Jedna novinka - Nečas

Marketingový tah s duem Havel-Klaus rozebírá ve své úvaze na serveru Reflex.cz i Viliam Buchert. "Václav Klaus říká, že Petr Nečas je "... v dané chvíli optimálním premiérem... V daných kontextech za něj nevidím náhradu." Václav Havel naopak naznačuje, že v těchto dnech poprvé zapochyboval ".. o panu Nečasovi. Jeho postoj k aféře pana Drobila se mi totiž jeví jako dost dvojsmyslný. Obhajoba tohoto ministra mě opravdu zklamala"," píše Buchert.

"Kromě toho běží už jen starý film."

Klaus ano, Havel ne. Klaus ne, Havel ano

"Klaus nemiluje zelené, zatímco Havel ano. Klaus podporuje a chápe "vymazlenou" pražskou koalici ODS a ČSSD, Havel ji nechce. Současný prezident opakuje výhrady vůči Evropské unii, euru, velkému ekotendru. Bývalý prezident opakovaně sní o další změně na politické mapě Česka (přitom skoro každý, koho podpořil, tak za nějakou dobu v politice neuspěl," pokračuje.

Jako možného příštího prezidenta teď Havel navrhl Šimona Pánka z nadace Člověk v tísni. "Čímž v podstatě zařídil, že se tak nestane," podotýká Buchert. Jedna shoda ale prý mezi muži je - oba se rádi fotí s knihovnou v pozadí.

Čtěte:

O Nečasovi začínám pochybovat, říká Václav Havel

Klaus: Ztratili jsme už 10 let. Vláda musí ukázat, co umí

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

15:58 V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

Server Deník N přišel s rozhovorem s Monikou Šimůnkovou, současnou zástupkyní ombudsmana Stanislava …