Denně myslím na ty oběti... Kalousek se jímavě vyjádřil k situaci na Ukrajině

24.02.2014 13:20

EU by měla rychle poskytnout Ukrajině finanční pomoc. Pokud bude váhavá, Ukrajině nezbude než přijmout peníze od Ruska. Na svém facebookovém profilu to dnes uvedl exministr financí a první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Denně myslím na ty oběti... Kalousek se jímavě vyjádřil k situaci na Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Anketa

Který z českých politiků se nejlépe vyjadřoval k situaci na Ukrajině?

1%
90%
hlasovalo: 5136 lidí

„Pokud budeme váhaví a Ukrajině nezbude nic jiného než přijmout pomoc od Ruska, budou lidské oběti na Majdanu marné," napsal Kalousek.

Ten v reakci na dění na Ukrajině se před pěti dny rozhodl nechat prošetřit, zda se Janukovyč svým tehdejším konáním nedopustil zločinu proti lidskosti:  „Jsem hluboce otřesen událostmi na Ukrajině. Jsem přesvědčen, že žádný člověk, který respektuje Listinu práv a svobod, na jejichž obranu byla zřízena Rada Evropy, nemůže být lhostejný k násilí, které represivní aparát Janukovyčova režimu použil a používá proti občanům vlastní země," řekl Kalousek 19.  února ParlamentnímListům.cz k nepokojům na Ukrajině a dodal: „Obrátil jsem se proto dnes na renomovanou advokátní kancelář Choděra se zadáním, aby urychleně zpracovala můj podnět Nejvyššímu státnímu zastupitelství ČR a příslušným institucím EU, aby prošetřily, zda se prezident Janukovyč nedopustil zločinů proti lidskosti. Jsem přesvědčen, že příslušné instituce se mým podnětem budou zabývat s veškerou odpovědností vůči svým pravomocím i vůči etickým hodnotám evropské civilizace.“

Celé vyjádření Miroslava Kalouska na jeho facebookovém profilu:

„Denně myslím na pozůstalé lidských obětí v Kyjevě. Mnohé byly mladší než moje děti... Teď je ze všeho nejdůležitější, aby EU rychle projevila solidaritu a poskytla Ukrajině potřebnou finanční pomoc. Pokud budeme váhaví a Ukrajině nezbude nic jiného než přijmout pomoc od Ruska, budou lidské oběti na Majdanu marné."

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vamTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energie. Podnikatelé... Řešte to! Dlouhý v plném sále udeřil na Fialu. Ten vytáhl Ukrajinu. Hned nato vstal ze židle Babiš. Smršť!

18:25 Energie. Podnikatelé... Řešte to! Dlouhý v plném sále udeřil na Fialu. Ten vytáhl Ukrajinu. Hned nato vstal ze židle Babiš. Smršť!

REPORTÁŽ „Rozumíme politickému boji, ale…“ Ať začne vláda řešit problémy podnikatelů, zásadně vyzval…