Desetitisícové zálohy za plyn. Zvykejte si, vzkazuje expert. Lidé se ale začínají hroutit

27.05.2022 16:04 | Ze sítí
autor: nab

České domácnosti čeká obrovský náraz, drtit je budou drahé energie, upozorňují odborníci. Zálohy za plyn se prý brzy mohou pohybovat v řádech desetitisíců. Tato slova se podle názorů na internetu začínají pomalu a jistě naplňovat. Mnozí přestávají složitou finanční situaci snášet i po psychické stránce.

Desetitisícové zálohy za plyn. Zvykejte si, vzkazuje expert. Lidé se ale začínají hroutit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Ceny energií se zásadně negativním způsobem promítnou do životní úrovně většiny obyvatel. Kdo dnes platíte za plyn o 100 % více než před rokem, jste zatím jen na jedné pětině celkového navýšení.

Lidem začínají chodit nové cenové nabídky tarifů, které odhalují, že podzimní vlna zdražování bude daleko razantnější než ty z předchozího půlroku. „Laťka energetické chudoby se výrazně zvedne a s výdaji na energie bude mít velký problém mnohem větší podíl domácností a firem než dříve,“ uvedl pro Forbes například odborník přes energie Michal Šnobr.

Z třítisícových záloh u rodinného domu se tak mohou rázem stát zálohy desetitisícové.

Vysoký růst záloh na energie a spolu s ním rostoucí finanční problémy řeší lidé ve velkém na sociálních sítích.

Problémy zaznamenávají senioři žijící v malých bytech. „Mamince přišel nedoplatek za plyn 27 tisíc! Malinký byt 1+1, karma, 2krát wafky, plynový sporák. Zálohy 8000. V pondělí byla zažádat o pečovatelák, do té doby je to trochu na mně...“ svěřuje se na twitteru jedna z uživatelek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…