Děti do škol. Babiš s Blatným plánují, jak by se to dalo udělat

07.02.2021 8:39 | Zprávy

Řada odborníků, např. docent Martin Balík ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, volá po otevření škol. A zdá se, že premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) toto volání možná po mnoha měsících vyslyší. Má to ale háček.

Děti do škol. Babiš s Blatným plánují, jak by se to dalo udělat
Foto: Repro ČT
Popisek: Jan Blatný

Podle informací deníku Právo hledá ministr zdravotnictví Jan Blatný s požehnáním premiéra Babiše cestu, jak vrátit žáky do škol. Určitou možnost představuje rakouský model – v časech epidemie vrátit do škol žáky a studenty pod podmínkou, že žactvo bude pravidelně testováno.

Ale tady je skryt jeden malý háček. Bude třeba změnit zákon tak, aby testy, které dnes mohou provádět jen zdravotníci profesionálové, aby je mohli provádět i laici, např. učitelé.

„Toto je cesta, kterou chceme jít. Nedokážu ale říct, kdy se to stane. Problém je v tom, že v současné době i toto znamená výraznou změnu v mobilitě. Ve chvíli, kdy máme nemocnice téměř plné pod střechu, zcela otevřeně řeknu, že se bojíme jakéhokoliv uvolnění,“ podotkl ministr zdravotnictví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Rodičovská pro Ukrajinky

Je pravda, že chcete zavést rodičovskou i pro Ukrajinky? Takže na to, aby se dostatečně zvedla pro české občany peníze nejsou, dokonce jste ani nepřidali všem, kteří na rodičovské jsou a pro občany z Ukrajiny peníze na dávky budou? A jak budete chtít zabránit tomu, že sem pak nebudou chodit jen rodi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajinci zaútočili, Džamila se raduje, ale po mostu se zase jezdí

21:12 Ukrajinci zaútočili, Džamila se raduje, ale po mostu se zase jezdí

Ukrajinská rozvědka v úterý časně ráno zaútočila podvodním výbuchem na pilíře Krymského mostu, klíčo…