Děti se bojí koronaviru, a to je v pořádku?! Advokátka vypěnila ze slov hlavní hygieničky. Bude zle

25.09.2021 16:17

Výrok hlavní hygieničky Pavly Svrčinové ohledně dětí, které se bojí koronaviru, vyvolal vlnu kritických reakcí na několika frontách. Mezi nimi i od advokátky a političky Jany Zwyrtek Hamplové. Podle ní výrok hygieničky bude mít dohru a tvrdou reakci. Na svém blogu zuří. Požaduje odstoupení nebo odvolání hlavní hygieničky.

Děti se bojí koronaviru, a to je v pořádku?! Advokátka vypěnila ze slov hlavní hygieničky. Bude zle
Foto: archiv
Popisek: Jana Zwyrtek Hamplová

Hamplová se pozastavuje zejména nad výrokem ohledně dětí. „Zhruba 60–70 % dětí se to všechno naučilo a bojí se. Ti ani nikde nechodí. Ale pak je tady zbytek, kteří chodí,“ uvedla hygienička pro poslední Reflex. Výrok byl pronesen v kontextu jako pozitivní informace, tedy jako úspěch. „Tedy cílem všeho toho dění ve školách, veškeré protiústavní segregace, nesmyslného nošení roušek ve společných prostorách, oddělených záchodů, stolů a nevím čeho ještě, zbytečného testování, zkrátka onoho divadla je, aby se naše děti bály samy sebe, spolužáků, všeho, zkrátka aby vyděšeny k smrti uvěřily, že se tu děje něco strašného, co je permanentně ohrožuje, a seděly zavřeny asi navždy doma. Zkrátka mocní naší země ničí našim dětem životy s cílem, aby se bály (!!!!!),“ zuří na svém blogu Aktualne.cz advokátka. Podle ní se v podobném duchu snaží mocní děsit nás všechny tak, abychom poslouchali na slovo a „drželi ústa a krok,“ dodává.

„A daří se jim to: 60–70 % dětí se, slovy Svrčinové, už bojí dostatečně, takže zbývá vyděsit ten zbytek,“ přibližuje Hamplová a pokládá si řečnickou otázku, jestli tohle je to, co opravdu chceme. „Aby stát cíleně děsil naše děti a vychoval z nich ustrašené tvorečky v rouškách, které jim brání nejen dýchat, ale které jim berou i úsměv? Chceme ve školách oddělené záchody, stoly a místnosti? Chceme rozdělovat naše děti na vyvolené a nevyvolené? Chceme opět budovat ve školních třídách třídní společnost? Říkám stokrát ne. A nejen já,“ varuje advokátka s tím, že tenhle výrok nadzvedl ze židle mnoho lidí. Podle ní by se nyní měla bát sama paní hygienička.

Anketa

Jste pro povinné očkování seniorů proti covidu-19?

26%
71%
hlasovalo: 41892 lidí
Politička se také ztotožňuje s iniciativou PRO LIBERATE – Institutu práv a občanských svobod, s níž spolupracuje. Odkazuje tak k jeho textu. Ten prý připravuje žaloby o náhradu újmy za duševní útrapy dětí proti hlavní hygieničce ČR Pavle Svrčinové a dalším osobám. Institut komentuje výrok hygieničky s naprostým zděšením. Svrčinová podle nich tímto vyjádřila svoji podporu premiérovi Andreji Babišovi, jehož cílem je, aby děsili obyvatelstvo včetně dětí, a to s cílem dotlačit je na očkování proti koronaviru.

„Takový postup je nejen zrůdný, ale i zcela protiprávní. Je-li pak zastrašovací kampaň vedena proti dětem, a pokud ji zástupci státní moci hodnotí pozitivně proto, že v dětech vyvolala skutečný strach, je třeba rázně zakročit. Podle našeho názoru se zde může jednat o přiznání odpovědnosti za účelové vyvolání strachu, a tím i mučivých psychických útrap u 60–70 % dětí. Dotčeny tak mohou být statisíce až miliony dětí, které v přímém důsledku ‚očkovacího marketingu‘ vlády ČR trpí psychickými a často i fyzickými problémy,“ zní z dokumentu institutu. Podle něj se nejedná jen o okamžité duševní útrapy, ale i o dlouhodobé následky u psychického zdraví dětí.

„Dětem vznikla závažná nemajetková újma, za kterou jim, jako poškozeným, náleží plná náhrada v penězích. Vedle této náhrady pak poškozeným přísluší náhrada majetkové újmy za účelně vynaložené náklady,“ popisují s tím, že škoda se prý pohybuje v řádu minimálně desítek tisíc korun. V současné chvíli prý analyzují možnost soudního vymáhání.  

Hamplová se ztotožňuje se slovy institutu a ještě dodává, že za samozřejmost považuje odstoupení Pavly Svrčinové. „Pokud ne, budeme tuto výzvu oficiálně vládě adresovat s kolegy z platformy Zlatý špendlík. Je třeba se už opravdu probudit, nechceme-li naše děti nechat těmto nelidem na pospas,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan David vysvětluje: Kurze odstřelili? Vadily názory na migraci. Byl najat muž na špinavou práci. Za ohromné peníze

9:23 Ivan David vysvětluje: Kurze odstřelili? Vadily názory na migraci. Byl najat muž na špinavou práci. Za ohromné peníze

Poslanec Evropského parlamentu Ivan David (SPD) sepsal komentář o hluboké nenávisti „hluboké unie“ a…