Děti vyhozené z okna, znásilněné ženy, loupeže. Uprchlíci prý páchají v Německu tyto děsivé věci

26.11.2016 14:10

V Německu se množí případy znásilňování, přepadávání a okrádání žen a dětí. Jen ve Stuttgartu bylo v poslední době nahlášeno 105 případů přepadení, znásilnění a okrádání žen a 77 stejných trestných činů spáchaných na dětech. Množí se také případy, kdy z táborů pro uprchlíky v hrůze utíkají ženy a děti a hledají bezpečí v německých domech pro týrané ženy.

Děti vyhozené z okna, znásilněné ženy, loupeže. Uprchlíci prý páchají v Německu tyto děsivé věci
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Z těchto archů se uprchlíci učí francouzsky

V Německo narůstá počet žen a mladých dívek, migrantek, které prchají z ubytoven pro azylanty. Prchají před násilím, před loupežemi a před nucenými sňatky, Server britského deníku Express přinesl zprávu o tom, že počet násilných činů vůči ženám-uprchlicím významně roste. V samotném Stuttgartu bylo v poslední době zaznamenáno na 180 násilných případů a loupeží. Úřady přitom připouštějí, že jich může být ještě mnohem víc, protože mnohé ženy a děti své traumatické zážitky raději nenahlásí. Mají strach z odplaty.

Ženy, které nahlásily, že se staly obětí násilného činu, pocházejí ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku. Podle informací německých úřadů to plyne z toho, že někteří muži těžko snášejí rozsah práv, který je jejich ženám přiznáván na Západě. Těžko si zvykají na novou situaci. V univerzitním městě Heidelbergu hledalo v útulcích na 50 žen a 58 dětí bezpečí před násilnicky se chovajícími muži. Smutnou skutečností zůstává, že dalších 135 žen a 155 dětí muselo být odmítnuto. V centrech pro týrané ženy a děti v Heidelbergu už pro ně nebylo místo.

„Teprve nedávno byl uvězněn jeden Syřan pro pokus o vraždu svých tří dětí, které vyhodil z okna v prvním patře azylové ubytovny, protože byl roztrpčený z toho, jak nezávisle se jeho žena chová po příchodu do Německa,“ píše server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Omlouvám se, vycházím z deníku, který je v holdingu Agrofert.“ Fiala zarazil Moravce a ten ihned couvl

15:11 „Omlouvám se, vycházím z deníku, který je v holdingu Agrofert.“ Fiala zarazil Moravce a ten ihned couvl

Hostem druhé hodiny Otázek Václava Moravce byl předseda budoucí vlády Petr Fiala (ODS). Ještě než za…