Dětskému domovu velí armáda. I to přináší koronavirus

14.12.2020 21:55

Vojáci si kvůli rozšíření nákazy koronavirem covid-19 museli vzít na starost kompletní provoz dětského domova v Řepištích na Ostravsku. Nakažený je zde téměř celý personál a všech sedm dětských svěřenců, informuje iDNES.CZ.

Dětskému domovu velí armáda. I to přináší koronavirus
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Nástup vojáků

Chod dětského domova v Řepištích zajišťuje celkem deset zaměstnanců, z nichž devět je aktuálně nakažených. V domově pobývá sedm dětských svěřenců. Až na ředitelku domova mají všichni zaměstnanci i děti pozitivní testy na covid-19. „Proto pomoc armády byla nezbytně nutná,“ uvedl Martin Ogořalek z Krajského vojenského velitelství v Ostravě.

Do dětského domova povolal generální štáb dva vychovatele z Vojenské střední a vyšší odborné školy v Moravské Třebové, kteří zastupují pedagogy.

Další čtyři vojáci ze 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic pak mají v domově na starosti logistickou podporu a pomoc při péči o děti.

Ředitelka domova si práce vojáků a plnění jejich úkolů cení, zhostili se jich prý výborně a plně dokázali zastoupit nepřítomný personál. V Řepištích by vojáci měli zůstat do pátku 18. prosince.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …