Dětský kanál ČT3 bude stát 200 milionů, řekl Dvořák

06.06.2012 17:02

Generální ředitel České televize Petr Dvořák představil Radě ČT nový kanál ČT3 určený dětem od 4 let. Náklady na spuštění a provoz by měly činit zhruba 95 milionů korun, informoval server iDNES.cz.

Dětský kanál ČT3 bude stát 200 milionů, řekl Dvořák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák

"Levnější varianta znamená úměrně menší počet premiérových pořadů v roce, v létě vysílání repríz a nižší počet premiérové vlastní tvorby. V optimální variantě počítá ČT s náklady 232,6 milionu korun. V nejlevnější variantě jsou náklady vyčísleny na 195,5 milionu korun," píše se v tiskové zprávě České televize.

Zahraniční pořady v původním znění

Nový kanál by měl vysílat nejen rodinné filmy, dobrodružné či animované seriály, ale slibuje také dětské talentové soutěže. Děti se dočkají také nových zahraničních pohádek.

Večerní pořady uvidí diváci hlavně s titulky v původním znění. "Nový dětský kanál se v zásadě bude chovat jako jeden velký jazykový kurz," dočteme se ve zprávě dále.

"Snažili jsme se sestavit takový program vysílání, aby děti bavil, zároveň jim nenásilnou formou přinášel i poznání a mohly se ho přímo účastnit prostřednictvím internetu a dalších moderních technologií," uvedl pro iDNES.cz Dvořák.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …