Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů

09.10.2021 18:11

Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf STAN Vít Rakušan se vyjádřili k výsledkům, kdy jejich společná koalice skončí na pásce třetí. Jejich kampaň - zejména pirátskou - podle všeho ovlivnily dezinformace, hovořil o tom Bartoš. "Ovlivnilo to to, jak se choval premiér v průběhu celé kampaně," uvedl Bartoš.

Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů
Foto: screen TV Nova
Popisek: Ivan Bartoš v předvolební debatě na TV Nova

"Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří koalici PirSTAN dali důvěru. A zároveň všem lidem, kteří se zapojili do kampaně. Jednu věc můžeme označit za velký úspěch těchto voleb - vkládali jsme úsilí do vítězství demokratické opozice. A ta bude mít ve Sněmovně většinu. Končí dominance Andreje Babiše. Demokratické strany ukázaly, že chaos bude již za námi," poznamenal Ivan Bartoš, jenž chce již dnes večer s Vítem Rakušanem vyjednávat s koalicí Spolu. 

Za důvěru pak poděkoval i lídr STAN Vít Rakušan. "Chceme vrátit České republice budoucnost," sdělil Rakušan a poděkoval všem lidem, kteří bojovali s dezinformační kampaní. "Bylo to ještě něco, s čím se Česká republika nesetkala," sdělil Rakušan a následně poděkoval Ivanu Bartošovi. "Čelil těm útokům velmi srdnatě. Vždycky byl týmový," řekl Rakušan a pogratuloval také koalici Spolu. "Věříme, že dostojí svému přístupu, že s oligarchou se nevyrovnává. Dává nám to naději vytvořit vládu v České republice," sdělil Rakušan.

"Po 32 letech jsme poslali komunisty do dějin," měl radost také Rakušan z toho, že do Poslanecké sněmovny se nedostali komunisté. Všichni ve štábu jásají a tleskají.

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

  • Piráti
  • Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • místopředseda vlády

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Německo Němcům, cizinci ven.“ Nový hit v Německu, který by se neměl šířit. Scholz je ve varu

16:25 „Německo Němcům, cizinci ven.“ Nový hit v Německu, který by se neměl šířit. Scholz je ve varu

„Cizinci ven!“ V Německu se na kulturních akcích znovu ozývají výkřiky, které otřásaly německou spol…