Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů

09.10.2021 18:11

Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf STAN Vít Rakušan se vyjádřili k výsledkům, kdy jejich společná koalice skončí na pásce třetí. Jejich kampaň - zejména pirátskou - podle všeho ovlivnily dezinformace, hovořil o tom Bartoš. "Ovlivnilo to to, jak se choval premiér v průběhu celé kampaně," uvedl Bartoš.

Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů
Foto: screen TV Nova
Popisek: Ivan Bartoš v předvolební debatě na TV Nova

"Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří koalici PirSTAN dali důvěru. A zároveň všem lidem, kteří se zapojili do kampaně. Jednu věc můžeme označit za velký úspěch těchto voleb - vkládali jsme úsilí do vítězství demokratické opozice. A ta bude mít ve Sněmovně většinu. Končí dominance Andreje Babiše. Demokratické strany ukázaly, že chaos bude již za námi," poznamenal Ivan Bartoš, jenž chce již dnes večer s Vítem Rakušanem vyjednávat s koalicí Spolu. 

Za důvěru pak poděkoval i lídr STAN Vít Rakušan. "Chceme vrátit České republice budoucnost," sdělil Rakušan a poděkoval všem lidem, kteří bojovali s dezinformační kampaní. "Bylo to ještě něco, s čím se Česká republika nesetkala," sdělil Rakušan a následně poděkoval Ivanu Bartošovi. "Čelil těm útokům velmi srdnatě. Vždycky byl týmový," řekl Rakušan a pogratuloval také koalici Spolu. "Věříme, že dostojí svému přístupu, že s oligarchou se nevyrovnává. Dává nám to naději vytvořit vládu v České republice," sdělil Rakušan.

"Po 32 letech jsme poslali komunisty do dějin," měl radost také Rakušan z toho, že do Poslanecké sněmovny se nedostali komunisté. Všichni ve štábu jásají a tleskají.

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

  • Piráti
  • Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • místopředseda vlády

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto není apríl, bohužel. Nový mocnář na Hradě a fuj Nohavica. Žantovský vidí regulérní blázinec

8:16 Toto není apríl, bohužel. Nový mocnář na Hradě a fuj Nohavica. Žantovský vidí regulérní blázinec

TÝDEN V MÉDIÍCH Z nového prezidenta se docela rychle stává nový mocnář. „Trochu mi to připomíná kobe…