Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů

09.10.2021 18:11

Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf STAN Vít Rakušan se vyjádřili k výsledkům, kdy jejich společná koalice skončí na pásce třetí. Jejich kampaň - zejména pirátskou - podle všeho ovlivnily dezinformace, hovořil o tom Bartoš. "Ovlivnilo to to, jak se choval premiér v průběhu celé kampaně," uvedl Bartoš.

Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů
Foto: screen TV Nova
Popisek: Ivan Bartoš v předvolební debatě na TV Nova

"Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří koalici PirSTAN dali důvěru. A zároveň všem lidem, kteří se zapojili do kampaně. Jednu věc můžeme označit za velký úspěch těchto voleb - vkládali jsme úsilí do vítězství demokratické opozice. A ta bude mít ve Sněmovně většinu. Končí dominance Andreje Babiše. Demokratické strany ukázaly, že chaos bude již za námi," poznamenal Ivan Bartoš, jenž chce již dnes večer s Vítem Rakušanem vyjednávat s koalicí Spolu. 

Za důvěru pak poděkoval i lídr STAN Vít Rakušan. "Chceme vrátit České republice budoucnost," sdělil Rakušan a poděkoval všem lidem, kteří bojovali s dezinformační kampaní. "Bylo to ještě něco, s čím se Česká republika nesetkala," sdělil Rakušan a následně poděkoval Ivanu Bartošovi. "Čelil těm útokům velmi srdnatě. Vždycky byl týmový," řekl Rakušan a pogratuloval také koalici Spolu. "Věříme, že dostojí svému přístupu, že s oligarchou se nevyrovnává. Dává nám to naději vytvořit vládu v České republice," sdělil Rakušan.

"Po 32 letech jsme poslali komunisty do dějin," měl radost také Rakušan z toho, že do Poslanecké sněmovny se nedostali komunisté. Všichni ve štábu jásají a tleskají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …