Dienstbier chce uzákonit adopce dětí homosexuály. Poslance nenadchl

08.02.2014 18:34

Nový ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) chce uzákonit možnost, aby homosexuální páry mohly adoptovat děti. Uvedl to server E15.cz s tím, že pro svůj záměr nemá Dienstbier dostatečnou podporu mezi poslanci. Ministr využil pro svůj záměr jako podklad koncepci, kterou prosazuje Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu zvaná Proud.

Dienstbier chce uzákonit adopce dětí homosexuály. Poslance nenadchl
Foto: Hans Štembera
Popisek: I festival Prague Pride upozorňoval na předsudky ve společnosti.
reklama

Podle Zdeňka Slobody z Proudu jde platformě především o ty děti, které v současné době především v lesbických, ale i gay párech vyrůstají a které mají oficiálně pouze jednoho biologického rodiče zapsaného v rodném listě.

„Obzvlášť je ta situace aktuální ve chvíli, kdy si muž či žena přivede do registrovaného partnerství své vlastní dítě. A když žijí v registrovaném partnerství a vychovávají toto dítě a legitimní rodič potom zemře, tak to dítě pak jde do dětského domova. Přestože je zvyklé na toho partnera, musí jej opustit,“ upozorňuje gay aktivista Jiří Hromada.

Veřejnoprávní rozhlas si k této věci udělal průzkum, z něhož vyplývá, že ministrův návrh nemá ve sněmovně příliš velkou podporu. Dienstbier chce nicméně o správnosti myšlenky přesvědčovat jednotlivé poslance.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na tohle se dívá hodně blbě. Italka šla z nádraží, když si všimla migranta, jak krouhnul kočku. Pak vzal dřevo, zapálil oheň, začal ji kuchat. A to jsme teprve na začátku videa…

4:45 Na tohle se dívá hodně blbě. Italka šla z nádraží, když si všimla migranta, jak krouhnul kočku. Pak vzal dřevo, zapálil oheň, začal ji kuchat. A to jsme teprve na začátku videa…

Jižně od toskánského města Livorno na západním břehu Itálie leží malé nádraží. Místní mu říkají Camp…