Dienstbier je nejdůvěryhodnější, zvolili si Češi. Předhonil Němcovou

30.05.2012 22:02

V průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zvítězil z čelních politiků jako ten nejvíce důvěryhodný Jiří Dienstbier. Kandidát na prezidenta vystřídal na prvním místě předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavu Němcovou.

Dienstbier je nejdůvěryhodnější, zvolili si Češi. Předhonil Němcovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor za ČSSD Jiří Dienstbier
reklama

Jiřímu Dienstbierovi důvěřuje 42 procent Čechů, čímž si polepšil na nejvíce důvěryhodného politika z celkem 34 nejvýznamnějších. Podle průzkumu CVVM tak přeskočil Miroslavu Němcovou. Polepšil si totiž o pět procentních bodů, přičemž šéfka Poslanecké sněmovny dostala 39 procent kladných odpovědí.

Navíc stejně jako ona získal 39 procent i předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Za ním se nachází ještě ministr zahraničí Karel Schwarzenberg s 36 procenty a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil s 34 procenty, všichni ostatní politici se však nacházejí už pod třicetiprocentní hranicí.

Důvěra mezi měsíci květnem a březnem obecně vzrostla spíše u opozice. Výrazný nárůst důvěry (konkrétně nárůst o 4 procenta) zaznamenal průzkum ještě u Vojtěcha Filipa, Lubomíra Zaorálka a Zdeňka Škromacha. Vládní politici spíše naopak ztratili, Petr Nečas 6 procent a Miroslav Kalousek 4 procenta. Premiérovi tedy vyjádřilo důvěru 19 procent lidí, ministrovi financí 12 procent.

„Mezi osobnosti se silně převažující nedůvěrou (převaha negativního hodnocení je větší (než 60 procentních bodů) se řadí Miroslav Kalousek, Radek John, Alexandr Vondra a Vít Bárta,“ doplňuje CVVM.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušte Moravcovy Otázky, vyzvala poslankyně. A odhalila, co musí zažívat kvůli sprosťárnám radního Šarapatky

7:19 Zrušte Moravcovy Otázky, vyzvala poslankyně. A odhalila, co musí zažívat kvůli sprosťárnám radního Šarapatky

Poslankyně za hnutí ANO Barbora Kořanová chce v Radě ČT odstřelit Zdeňka Šarapatku. Nelíbí se jí, ja…