Díra do povinného očkování? Vyhazovat se prý nebude

06.01.2022 7:15 | Ze sítí

Právník z Trikolory Jindřich Rajchl hlásí do světa, že se zrodilo velké vítězství. Dokonce tak veliké, že si otevře lahev vína. Toto velké vítězství se prý týká otázky povinného očkování policistů. Vedení policie se prý shodlo, že odmítnutí očkování proti covidu nemá být důvodem k vyhazovu z policejního sboru.

Díra do povinného očkování? Vyhazovat se prý nebude
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Asistenti prevence na mostecké akci

Anketa

Jste pro zrušení Benešových dekretů?

1%
98%
hlasovalo: 20413 lidí

Jindřich Rajch, právník z Trikolory, na sociální síti Facebook napsal, že z důvěryhodného zdroje obdržel zásadní informaci o výsledku debaty vedení v Policii ČR. V nejvyšších patrech se prý dohodlo, že případné odmítnutí očkování proti nemoci covid-19 nebude důvodem k vyhazovu od policie.

„Neočkování není důvodem k propuštění ze služebního poměru! (Nicméně je očkování samozřejmě doporučováno),“ napsal právník s tím, že tento závěr má být přetlumočen i na nižší stupně policejního sboru.

Policejní prezident Jan Švejdar, který se po nástupu nové vlády rozhodl, že na konci března 2022 ze své funkce odejde, ještě v závěru loňského roku varoval, že po nařízení povinného očkování pro policisty by mohlo řady sboru opustit až 10 tisíc lidí.

Zkušenosti ze zahraničí však prozatím nenaznačují, že by mohlo dojít k takto masovému exodu.  

Rajchl věří, že tímto je otázka povinného očkování policistů proti nemoci covid-19 vyřešena. Teď je podle něj čas čelit povinnému očkování u dalších profesních skupin. Právník nepochybuje, že i tam bude dosaženo podobného vítězství jako u policistů.

„Pokud tomu tak skutečně je (a já jsem přesvědčen, že ano, neboť se jedná o velmi důvěryhodný zdroj), tak si dneska po dlouhé době otevřu láhev vína na oslavu. Vypadá to, že policisté jsou zachráněni. Teď jsou na řadě další profese!“ zajásal právník.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) by rád dál vedl o povinném očkování některých profesních skupin proti nemoci covid-19 debatu.

Druhou důležitou zprávu podle něj je, že rozpočet policie pro rok 2022 zůstává zachován. „Jsou garantovány finanční objemy na mandatorní výdaje-platy, jak policistů, tak občanských zaměstnanců v roce 2022. Jako doplnění ze své strany opět a donekonečna opakuji, v žádném případě se neuvažuje o změně stávajících pravidel pro odchodné a renty pro policisty, kteří jsou nyní ve služebním poměru," dodal Rajchl.

Jindřich Rajchl promlouvá

Na status Jindřicha Rajchla upozornila skupina SMIS, sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

„Nesmíme se bát nahlas vyjadřovat svůj nesouhlas a na všechny strany hlásat, že povinné očkování je prostě chybou! První signály, že nás slyší i odpovědní lidé, zazněly dnes od Policie ČR! Spojme se a vydržme!“ hlásá sdružení.

Jindřich Rajchl promlouvá

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mpTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čínský chargé d’affaires pro PL: Fakta mluví sama za sebe: Politika „dynamického nulového covidu“ je vědecká a efektivní

20:30 Čínský chargé d’affaires pro PL: Fakta mluví sama za sebe: Politika „dynamického nulového covidu“ je vědecká a efektivní

ParlamentníListy.cz nabízejí článek chargé d’affaires čínského velvyslanectví Čang Mao-minga k aktuá…