Divadlo, které na sebe upozornilo žertem o smrti Zemana, nyní hraje zvláštní hru. Ježíš v ní znásilňuje muslimku

30.03.2018 13:35

V brněnském divadle Husa na provázku je k vidění hra Naše násilí a vaše násilí, která poukazuje na to, že na násilí, ke kterému dnes dochází v muslimském světě, má podíl i západní svět. Tento svůj podíl si ale odmítá připustit, tak je prý třeba to připomínat skrze umění. Třeba prostřednictvím divadelní hry, ve které Ježíš Kristus sleze z kříže a znásilní muslimku.

Divadlo, které na sebe upozornilo žertem o smrti Zemana, nyní hraje zvláštní hru. Ježíš v ní znásilňuje muslimku
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

Server Pravý prostor přinesl informace o hře, která má západní svět dovést k zamyšlení, jaký podíl má západní svět na násilí, které se teď odehrává v muslimském světě. Diváci v ní mohou být svědky scény, ve které Kristus sestoupí z kříže a znásilní muslimku. Server si pokládá otázku, jak by se tvářili muslimové, kdyby na jevišti prorok Mohamed znásilňoval křesťanku.

„Ano, vážení, pozvali jsme do Brna divadlo, které relativizuje utrpení obětí islamismu, lidí upálených v klecích, lidí podřezaných v poušti, lidí, kterým na krk byla přivázána výbušnina a byla jim odstřelena hlava, lidí, kteří byli spoutáni, politi benzínem a pak sledovali, jak džihádista škrtl sirkou...“ píše server.

Prý by možná stálo za to jít se zeptat brněnských zastupitelů, co si o takovém představení myslí, když divadlo Husa na provázku dostává na provoz prostředky od města. Vedle toho by ještě stálo za to položit si otázku, co všechno jsme ještě na západě ochotni trpět.

Divadlo Husa na provázku se před měsícem v médiích zviditelnilo také tím, že se na jeho vratech objevila malba lebky a u ní nápis „Zeman z hrobu“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…