Divadlo, které na sebe upozornilo žertem o smrti Zemana, nyní hraje zvláštní hru. Ježíš v ní znásilňuje muslimku

30.03.2018 13:35 | Zprávy

V brněnském divadle Husa na provázku je k vidění hra Naše násilí a vaše násilí, která poukazuje na to, že na násilí, ke kterému dnes dochází v muslimském světě, má podíl i západní svět. Tento svůj podíl si ale odmítá připustit, tak je prý třeba to připomínat skrze umění. Třeba prostřednictvím divadelní hry, ve které Ježíš Kristus sleze z kříže a znásilní muslimku.

Divadlo, které na sebe upozornilo žertem o smrti Zemana, nyní hraje zvláštní hru. Ježíš v ní znásilňuje muslimku
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

Server Pravý prostor přinesl informace o hře, která má západní svět dovést k zamyšlení, jaký podíl má západní svět na násilí, které se teď odehrává v muslimském světě. Diváci v ní mohou být svědky scény, ve které Kristus sestoupí z kříže a znásilní muslimku. Server si pokládá otázku, jak by se tvářili muslimové, kdyby na jevišti prorok Mohamed znásilňoval křesťanku.

„Ano, vážení, pozvali jsme do Brna divadlo, které relativizuje utrpení obětí islamismu, lidí upálených v klecích, lidí podřezaných v poušti, lidí, kterým na krk byla přivázána výbušnina a byla jim odstřelena hlava, lidí, kteří byli spoutáni, politi benzínem a pak sledovali, jak džihádista škrtl sirkou...“ píše server.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mír

Dobrý den, myslíte si, že je reálné, že válka skončí mírem a Ukrajina nepřijde o žádnou část svého území? Bylo by to tak správně, ale není to nereálné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nezasloužíte si.“ Dana Drábová se odmlčí. Toto vzkázala Čechům

19:35 „Nezasloužíte si.“ Dana Drábová se odmlčí. Toto vzkázala Čechům

Radiační situace na Ukrajině zůstává normální. Hlásí jaderná inženýrka Dana Drábová. Kromě pravideln…