Divoký sjezd Alternativy pro Německo. Dorazili "antifašisté", bránili delegátům ve vstupu, nakonec zapálili policejní auto

22.04.2017 19:03

Agentura Reuters popisuje, jak to teď vypadá v Kolíně nad Rýnem, kde se sešli delegáti protiuprchlické Alternativy pro Německo (AfD) a rozhádali se takřka do krve. Pořádné horko však panovalo i před sjezdovou budovou, kam zamířily tisíce oponentů AfD, kteří dali najevo, co si o této straně myslí. Došlo to tak daleko, že vzplanulo policejní auto.

Divoký sjezd Alternativy  pro Německo. Dorazili "antifašisté", bránili delegátům ve vstupu, nakonec zapálili policejní auto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní pouzdro s pistolí

Na kolínském sjezdu AfD se sešlo na šest stovek delegátů protiuprchlické Alternativy pro Německo. Šéfka strany Frauke Petryová dostala hned na počátku sjezdu pořádnou politickou facku. Svým kolegům navrhla, aby se AfD pokusila po volbách uzavřít s někým alianci a podílela se na příští německé koaliční vládě, místo toho, aby strana jen kritizovala stávající establishment z opozičních lavic a zůstala prakticky bez šance reálně něco změnit.

Delegáti její návrh však nemilosrdně smetli ze stolu. Petryová oznámila, že AfD nepovede do německých parlamentních voleb.  Průzkumy ukazují, že v nich protiunijní a protiuprchlická strana může získat 8 až 10 procent hlasů. Pro tuto stranu by to byl velmi solidní výsledek, ale ještě na podzim loňského roku se zdálo, že se mezi voliči těší mnohem silnější důvěře. Teď strana slábne.

Celý text v angličtině najdete zde

Pořádně horko bylo i před budovou, kde se konal sjezd strany. Proti AfD přišly demonstrovat tisíce lidí. Podle předběžných informací se mělo v Kolíně nad Rýnem sejít na padesát tisíc odpůrců strany a přibližně tisícovku z nich měli tvořit stoupenci radikální levice. Na místo proto byla povolána policie na koních i v automobilech a snažila se zjednat pořádek. Demonstranti totiž bránili delegátům ve vstupu do jednací budovy.

Postupem času mezi policií a demonstranty narůstalo napětí, došlo i na násilné střety. Jedno policejní auto se ocitlo v plamenech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména

16:04 Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména

Organizace Transparency International ČR (TI) zaslala Ministerstvu kultury svá zjištění o možných po…