Dlužil 256 korun a přijde o dům, píše server. Dluhy byly vyšší, brání se exekutoři

02.02.2012 14:40

Exekutor Martin Růžička dal do dražby nemovitost v hodnotě 1,5 milionu korun. Postižený občan, kterému patří, však dlužil pouhých 256 korun. Napsaly to Britské listy. Exekutorská komora ale nesouhlasí.

Dlužil 256 korun a přijde o dům, píše server. Dluhy byly vyšší, brání se exekutoři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační koláž.

„Dopravní společnost Zlín-Otrokovice vymáhá pohledávku v částce 256,-Kč od jednoho postiženého občana. Soudní exekutor JUDr. Martin Růžička chystá za 14 dnů prodat jeho nemovitost v hodnotě 1,5 milionu korun. Kdyby to byla jen výjimka. MUSÍ TO SKONČIT!!! Napište zákonodárcům, ministrovi, presidentovi DNES!!!“ píše se na serveru.

Zastaňte se ho, vyzývá server

Dražba se týká rodinného domu v Tečovicích. Podobné kroky ukazují, kam v České republice došla neomezená moc exekutorů. Podle serveru exdrazby.cz začne dražba 12. února a skončí o den později. BritskéListy.cz vyzývají všechny, aby napsali zastupitelům obce a vyjádřili svůj nesouhlas s těmito kroky.

Exekutorská komora ale celou věc vysvětluje jinak. "Soudní exekutor JUDr. Martin Růžička z EÚ Zlín sice vydal usnesení o elektronické dražbě, ale nikoliv pro jedinou pohledávku ve výši 256 korun. Celková výše všech pohledávek totiž činí 2.500.000 korun. Diskutovat o nepřiměřenosti tedy není na místě," píše ve vyjádření tisková mluvčí komory.

To, že postižený dlužil 256 korun, je sice pravda, ale byla to prý pouze první pohledávka, která se u dražby uvádí. "Pro čtenáře neznalé věci tedy může být matoucí, že je v dražební vyhlášce uveden dluh ve výši 256 korun. Výtěžek z dražby však následně (v tzv. rozvrhovém řízení) uspokojí další pohledávky, kvůli nimž se k dražbě nakonec přistoupilo," tvrdí komora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hodit přes palubu! Šéflékař Kubek „pohřbil“ neočkované

9:52 Hodit přes palubu! Šéflékař Kubek „pohřbil“ neočkované

Podle průzkumu zpracovaného pro CNN Prima News už očkování v ČR narazilo na svůj strop. 69 % respond…