Dnes je první výročí od smrti Havla, konají se vzpomínkové akce

18.12.2012 6:26

Lidé si dnes připomenou první výročí od skonu prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. Setkání s podtitulem S Havlem dál se bude vpodvečer konat na pražském Václavském náměstí, příchozí se poté vydají v průvodu na Hradčanské náměstí. Zvláštní akci přichystali v Divadle Na zábradlí, kde svému někdejšímu kolegovi, dramatikovi, kulisákovi a tajemníkovi činohry odhalí pamětní desku.

Dnes je první výročí od smrti Havla, konají se vzpomínkové akce
Foto: rep
Popisek: Pamětní razítko České pošty k úmrtí Václava Havla

Vzpomínat na Havla se bude také v Brně, bude tam odhalena vosková plastika Srdce pro Václava Havla. Je vyrobena ze zbytků svíček zapalovaných na veřejných prostranstvích po Havlově smrti. V Litoměřicích uctí Havlovu památku položením květin u jeho busty, kterou mu město odhalilo v říjnu.

Lidé začali více nosit svíčky na Havlův hrob

Na sociálních sítích se šíří výzva aktivistů, kteří vyzývají k ohrnutí kalhot na Havlovu počest. "Kalhotový den" má připomenout, že Havel měl při své inauguraci v prosinci 1989 nápadně krátké kalhoty.

Vzpomínat se bude i v kostele Matky Boží před Týnem na Staroměstském náměstí, kde bude rekviem za Václava Havla. Lidé začali více nosit svíčky na Havlův hrob na pražském Vinohradském hřbitově, objevují se také u sochy sv. Václava na Václavském náměstí či u bývalého kostela sv. Anny, který nyní pod názvem Pražská křižovatka slouží jako duchovní místo k setkávání.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

4:44 ,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

„Lidem se jasně říká: Váš životní styl sem už nepatří. Vaše kultura sem už nepatří. Nastaly nové čas…