Dno České televize. Kýble sraček, zuřil Petr Štěpánek u obrazovky. Z ní znělo, že kdo plive na odkaz Václava Havla, nesmí se dostat k moci

26.04.2019 12:48

Tomio Okamura sezval do Prahy zahraniční politiky v čele s neúspěšnou francouzskou prezidentskou kandidátkou Marine Le Penovou, aby tu po jejich boku představil svou vizi Evropy bez EU. Česká televize se francouzského myslitele Bernarda-Henri Lévyho zeptala, jak se na podobné akce dívá. Sdělil divákům, že je třeba zastavit populisty, kteří plivou na památku Václava Havla. A v tu chvíli se neudržel bývalý člen ODS Petr Štěpánek.

Dno České televize. Kýble sraček, zuřil Petr Štěpánek u obrazovky. Z ní znělo, že kdo plive na odkaz Václava Havla, nesmí se dostat k moci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tisková konference Evropy národů a svobody za účasti Tomia Okamury, Marine le Pen, Geerta Wilderse a Gerolfa Annemanse

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura sezval do Prahy několik krajně pravicových politiků, aby tu po jejich boku představil svou vizi Evropy. Evropy, kde současná Evropská unie už nebude existovat. Přijel ho podpořit nizozemský politik Geert Wilders, francouzská neúspěšná prezidentská kandidátka Marine Le Penová, britská europoslankyně Janice Atkinsonová a další. Zdravici poslal i italský ministr vnitra Matteo Salvini.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

K akci se před kamerami České televize vyjadřoval významný francouzský filosof Bernard-Henri Lévy a je třeba říci, že příznivce Tomia Okamury by francouzský myslitel rozhodně nepotěšil. Především na Marine Le Penové, s níž se Okamura rád fotí, nenechal nit suchou.

„Je to žena která nemá ráda Francii, která nemá ráda Evropu, která je podřízená (ruskému prezidentovi) Vladimiru Putinovi. A já nerozumím tomu, jak francouzští patrioti, nebo i ti čeští, ji mohou obdivovat. Pro mě je to záhada,“ pravil filosof.

Má prý jisté pochopení pro dnešní únavu z demokracie. Unavení z demokracie byli i lidé ze 30. let 20. století, kteří měli za to, že se demokracie vyčerpala a je třeba hledat něco nového. Dnešní situace je prý podobná. Proto lidé naslouchají populistům.

„Populisté říkají cokoliv, vůbec nevnímají realitu, viděli jsme to i v rámci brexitu. Vytáhnou jakoukoli lež a pošlou lid hlavou proti zdi, jenom aby hájili své vlastní zájmy,“ pokračoval Lévy.

Marine Le Penová přijela podle filosofa do Prahy proto, aby tu vzkřísila svou politickou slávu, protože ve Francii zájem o ní upadá. Demokraté se Le Penové a jí podobným lidem musí postavit.

„Důležité je, aby ti, kteří chtějí dát ostnatý drát na hranice, ti, kteří chtějí plivat na odkaz Václava Havla, aby ti lidé, kteří by mohli být směšnými hrdiny z románu Milana Kundery, se nedostali k moci,“ zdůraznil myslitel.  

Předsedovi Andreji Babišovi, s nímž se filosof setká, prý řekne, že Česko vedené jím a dalšími politiky udělalo veliký krok zpět.

Lévy prý navštíví i hrob Václava Havla a bude vzpomínat na velikost tohoto vzrůstem nevelkého muže s velkým rozhledem.

„Jsou u moci v Praze a je to velmi smutné, je to neskutečné, já si vzpomínám na Československo před 30 lety, kdy Češi říkali ‚chceme se vrátit do Evropy, protože to je náš domov‘. Oni byli největší Evropané ze všech. Vzpomínám si, jako by to bylo včera, Praha, to bylo takovéto bijící srdce Evropy,“ zavzpomínal filosof na dobu, kdy sledoval zdejší dění krátce po pádu komunistického režimu u nás.

A bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek se neudržel. O České televizi prohlásil, že dosáhla dalšího dna, když na místo toho, aby se snažila přinést rozhovor s významnými evropskými politiky (s Marine Le Penovou a Geertem Wildersem), přizvala si jen muže, který na těchto politicích nenechal nit suchou.

„Další dno České televize. Českou republiku včera navštívilo několik významných evropských politiků. Kupříkladu předsedkyně francouzského Národního sdružení Marine Le Pen či předseda nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders. Namísto toho, aby veřejnoprávní ČT, jež má ze zákona povinnost poskytovat vyvážené, objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů, učinila vše pro to, aby je dostala do svého studia a natočila s nimi rozhovory, pozvala do Událostí, komentářů prý prominentního francouzského filosofa, ve skutečnosti dalšího z idiotských kavárníků Bernarda-Henriho Lévyho, jenž po celou dobu rozhovoru nedělal nic jiného, než že lil své nemilované krajance, rozuměj významné francouzské a evropské političce, kýble sraček na hlavu,“ rozlítil se Štěpánek.

Poznamenal navíc, že ČT ani neví, jak se správně jmenuje francouzské hnutí Marine Le Penové, což prý jen dokazuje, že je ČT třeba zrušit, neboť i zadarmo je drahá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

20:01 Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

Kniha je zaměřena na podstatu úlohy člověka, jeho vlastností, projevů, jednání a na pojmenování důsl…