Do Česka míří tisíce dávek vakcíny od izraelské vlády. Výměnou za diplomatickou podporu

23.02.2021 19:28 | Zprávy

Izrael poslal do Česka pět tisíc dávek vakcíny Moderna, a to výměnou za diplomatickou podporu židovského státu. Vakcína poslouží k očkování dvou a půl tisíce vojáků, aby mohli pomoci u covidových lůžek, píše iDNES.

Do Česka míří tisíce dávek vakcíny od izraelské vlády. Výměnou za diplomatickou podporu
Foto: archív Vaše Věc
Popisek: Netanjahu

„Mám potvrzeno, že Izrael nám poskytl několik tisíc dávek od společnosti Moderna,“ řekl po úterním jednání ústavních činitelů na Pražském hradě ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Zdůraznil přitom velmi dobrou spolupráci obou zemí. 

Izrael symbolické množství vakcín proti covidu-19 daroval také Hondurasu či Guatemale. Honduras již dříve oznámil, že má v úmyslu přesunout do Jeruzaléma svou ambasádu. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

diplomacie , iDNES.cz , Izrael , očkování , vakcína

autor: nab

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu

22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu

Předvolební debata mezi zastánci a kritiky vlády se přiostřuje – každý tábor čte volební průzkumy po…