Do funkce ministra spravedlnosti bude dnes jmenován Pavel Blažek

03.07.2012 6:06 | Zprávy

Místopředseda ODS Pavel Blažek se dnes stane novým ministrem spravedlnosti, do funkce jej jmenuje prezident Václav Klaus. Dosud méně známý brněnský právník nahradí dalšího místopředsedu občanských demokratů Jiřího Pospíšila, kterého se premiér Petr Nečas minulou středu náhle rozhodl odvolat.

Do funkce ministra spravedlnosti bude dnes jmenován Pavel Blažek
Foto: ods.cz
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

Na Pražský hrad ke jmenovacímu aktu zamíří Blažek na desátou dopoledne, o půl hodiny později už jej do úřadu uvede premiér. Na následném briefingu na ministerstvu spravedlnosti zřejmě padne také otázka, zda Blažek jmenuje vrchní státní zástupkyní v Praze Lenku Bradáčovou. Ještě Pospíšilovi ji do této funkce navrhl nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

Integrita Bradáčové

V rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes Blažek uvedl, že "principální problém" s jejím jmenováním nemá. "Chci se s ní ale nejdříve potkat a ověřit si osobně její integritu," řekl listu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

V čem jste pomohli rodinám?

V programu tvrdíte, že je stát přátelský k rodičům. Můžete mi sdělit, v čem přesně? Podle mě jste pro rodiny s dětmi neudělali nic dobrého. Max. jste nepatrně zvýšili rodičovskou, ale ani tu jste nezvýšili všem, kdo na ní mají nárok.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialův gang. Bobošíková jej vzala po jménech. A zve na průvod proti rumunskému scénáři

11:55 Fialův gang. Bobošíková jej vzala po jménech. A zve na průvod proti rumunskému scénáři

Pravidelná tisková konference hnutí STAČILO! se tentokrát konala na Světový den míru, a tomu odpovíd…