Do opozice. Totálně, doporučilo předsednictvo KDU-ČSL

24. 10. 2017 9:56

„Předsednictvo KDU-ČSL doporučilo jít do opozice a nepodporovat menšinovou vládu,“ uvedl před pár minutami na svém twitterovém účtu Marian Jurečka, dosluhující ministr zemědělství za KDU-ČSL.

Do opozice. Totálně, doporučilo předsednictvo KDU-ČSL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

Vládní angažmá KDU-ČSL není na pořadu dne a strana se připravuje na opoziční roli. Novinářům to již včera během jednání vlády řekl vicepremiér a předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Připomněl, že vítězné hnutí ANO i prezident Miloš Zeman trvají na nominaci předsedy ANO Andreje Babiše na premiéra. Pro lidovce je ale účast KDU-ČSL ve vládě vedené obviněným premiérem vyloučená. Babiš byl obviněn z podvodu kvůli dotaci pro farmu Čapí hnízdo.

„To není teď vůbec na pořadu dne, o koalici se vůbec nevyjednává. My se připravujeme na opoziční roli, protože jsou tady strany, které dostaly od voličů větší mandát, a to podstatně,“ řekl Bělobrádek. 

Dalším důvodem pro odchod lidovců do opozice je podle Bělobrádka osoba předpokládaného budoucího premiéra. „V okamžiku, kdy prezident republiky i hnutí ANO deklarují, že by premiérem měl být pan Babiš, tak my trváme na svých podmínkách,“ řekl. KDU-ČSL před volbami oznámila, že se nebude podílet na vládě, ve které by působily trestně stíhané osoby.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Bělobrádek vyloučil i zapojení lidovců do koalice všech stran proti ANO. „To by byla koalice, která by byla opřena o radikální nebo extremistické strany,“ řekl. Účast v takové vládě by pro KDU-ČSL byla nepřijatelná.

Předseda lidovců také potvrdil, že v pátek nabídne svou funkci k dispozici na celostátní konferenci KDU-ČSL, která je nejvyšším stranickým orgánem mezi sjezdy. „Samozřejmě je možné svolat mimořádný sjezd, ale je i možné tyto věci projednat na celostátní konferenci,“ řekl k návrhu nově zvoleného jihomoravského poslance KDU-ČSL Stanislava Juránka na to, aby lidovci povolební situaci příští rok na jaře projednali na mimořádném sjezdu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

4:43 „Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

Psát o menšině jako o parazitech bez základní školy, kteří od třinácti rodí děti, je nedůstojné. Ste…