Dobešovo školství změnilo učebnici. Žádné kondomy a devianti

22.09.2011 18:33

Ministerstvo školství odmítlo prodloužit doložku na učebnici občanské nauky pro osmou třídu. Kvli tomu muselo nakladatelství upravit knihu tak, aby byly obě strany spokojené. Chybí zde proto obrázky nasazování kondomu nebo snímek exhibicionisty.

Dobešovo školství změnilo učebnici. Žádné kondomy a devianti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš
reklama
Nakladatelství Fraus muselo po šesti letech požádat o prodloužení doložky své učebnice občanské nauky. Ministerstvo školství si ji ale podmínilo několika změnami, a to v části o sexuální výchově. Aby kniha doložku získala, musel zmizet obrázkový popis nasazování kondomu či fotka exhibicionisty v části o deviacích.

"Jsem ráda, že jsme se nakonec dohodli na kompromisu. Nejdůležitější pasáže zůstaly zachovány," řekla spokojená spoluautorka učebnice Jitka Šebková deníku MF Dnes.

Související: Sexuální výuka bez AIDS a zneužívání. To je nový plán ministerstva

Ministr Josef Dobeš podle svých slov sexuální výchovu podporuje. Zároveň však prý naslouchá výhradám nespokojených rodičů z Výboru na obranu rodičovských práv. "Jsou mi sympatičtí tím, že se jako zodpovědní rodiče zajímají o dění ve škole a řeknou, když jim něco vadí. Na druhé straně jim říkám, že sexuální výchova v přiměřené formě do školy patří," připouští ministr.

Další práce zmíněného výboru jsou připomínky k dokumentu Pročištění rámcového vzdělávacího programu. Týkaly se opět sexuální výchovy. Od toho se však Dobeš distancoval. "Některé pasáže jsme navrhli k přepracování. Vadí nám hlavně detailní poučování o sexuálním chování nebo o pohlavně přenosných nemocech a deviacích," vysvětluje předsedkyně výboru Anna Brychtová.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…