Dobrotivý podnikatel pokáral Čechy za to, jak se chovají k uprchlíkům. Zemanovi prorokuje propad

28. 12. 2015 7:51

Podle známého byznysmena a filantropa Kvido Štěpánka jsme se v roce 2015 ukázali jako Švejci Evropy. Řekl to aspoň v rozhovoru pro server Neovlivní.cz.

Dobrotivý podnikatel pokáral Čechy za to, jak se chovají k uprchlíkům. Zemanovi prorokuje propad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana ze zámku v Lánech
reklama

Štěpánek ve svém rozhovoru mimo jiné zkritizoval hlavu státu Miloše Zemana, který měl dle něj v roce 2015 největší vliv, s účinkem však brizantně negativním. „Jeho municí byl populismus nejvyššího kalibru, rozdmýchávání xenofobních nálad, bezobsažné řeči s nulovým povznášejícím obsahem, který by člověk ovšem od prezidenta zcela právem očekával,“ uvedl Štěpánek. Druhé místo dle něj, avšak s pozitivním účinkem, obsadil Andrej Babiš. 

„Největší změnou – a to negativní – je jasné vybarvení se většiny českého národa jako protiuprchlických xenofobů a necitů. Zatímco Německo integruje přes milion uprchlíků, Česko se zlobí kvůli jedenácti, kteří tu zůstali. Před rokem to ještě nebylo jasné, nyní ano – jsme Švejci Evropy,“ poznamenává Štěpánek k českému národu. I ve světě je podle něj nejvýznamnější událostí uprchlická krize. „Celkově Evropa projevila velmi závažnou neschopnost sjednotit se a vymyslet a zavést účinné fungující řešení – a to zřejmě posléze povede k jejímu rozpadu,“ sdělil. 

Původní text ZDE.

Klíčovým hráčem ve světě bude podle Štěpánka příští rok Barack Obama, v Evropě ruský prezident Vladimir Putin a v České republice Andrej Babiš. „Očekávám propad popularity Miloše Zemana, který v opojení vlastní slávou udělá několik kardinálních hloupostí,“ řekl.

Zároveň se také domnívá, že v příštím roce se Evropa vzepne k historickému heroickému úsilí proti svému rozpadu, začne se silně brojit proti tisknutí nekrytých peněz a omezí se evropské dotace, což je podle něj největší evropské zlo, a začne také konfrontace s Čínou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Chybí vám uvědomění.“ Tomáš Klus: Lid musí pochopit, co k němu umělci chtějí dostat

8:45 „Chybí vám uvědomění.“ Tomáš Klus: Lid musí pochopit, co k němu umělci chtějí dostat

Po volbách bude líp, myslí si hudebník Tomáš Klus, který se už stal politickým aktivistou a jeho dal…