Dohra šibenice. Poslanci STAN v nebezpečí, vyplynulo. Kolují adresy

28.01.2022 12:50

Na demonstracích proti očkování a proti covidovým restrikcím jsou vládní politici, ať už to byl dříve Andrej Babiš (ANO), nebo dnešní premiér Petr Fiala (ODS) a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), označováni za zrádce národa a je jim vyhrožováno odplatou a občas i pověšením na lucerny. Po sociálních sítích teď koluje varování, že někteří poslanci ze zdravotního výboru musí počítat s návštěvou. Odpůrci očkování a covidových restrikcí získali jejich adresy.

Dohra šibenice. Poslanci STAN v nebezpečí, vyplynulo. Kolují adresy
Foto: Repro Twitter
Popisek: Šibenice na demonstraci proti pandemickému zákonu

Server Deníku N upozornil na projevy nenávisti vůči politikům na sociálních sítích. Odpůrci očkování a covidových restrikcí jsou ve vyhrožování politikům velmi aktivní.

„Lidé na sociálních sítích volají po věšení poslanců. Například Martina P. jim vzkázala, že by věšela, až by brečela. Podle Veroniky V. je násilí potřeba na členy vlády. Pak navíc dodala: ‚Smrt by pro některé byla jen vysvobození‘,“ napsala novinářka Deníku N Zdislava Pokorná.

Výhružky poslancům

Poslankyně STAN Barbora Urbanová prozradila, že poslanci teď aktuálně řeší důležitý problém.

„Řešíme od rána. Naše poslankyně a poslanci ze zdravotního výboru řeší, že na sítích jsou adresy jejich poslaneckých kanceláří a v pondělí se tam asi někteří jedinci chystají na návštěvu,“ napsala Urbanová.

Výhružky poslancům

Vyhrožování se však netýká jen politiků. Své o tom vědí prezident České lékařské komory či imunolog Václav Hořejší, k nimž chodí odpůrci očkování domů a pořvávají jim pod okny. A otevřeně pokřikují na zmíněné pány a členy jejich rodiny urážky i výhrůžky. Kubek už kvůli tomu opakovaně vystoupil na veřejnosti a oznámil, že věc předal k řešení policii, protože nedovolí, aby jeho rodině vyhrožovali lidé násilím a jemu samému pověšením na lucernu.

Na výhrůžky došlo i na demonstraci přímo před Sněmovnou, kam si rozzlobený dav nedávno přinesl i šibenice. Nechyběly ani napodobeniny střelných zbraní. Hračky, kterými někteří demonstranti demonstrativně šermovali na ulici.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Přes držk* a vypráskat je z Ukrajiny!“ Televizní debata se zvrtla. Jurečka nevydržel poslouchat Fialu

23:04 „Přes držk* a vypráskat je z Ukrajiny!“ Televizní debata se zvrtla. Jurečka nevydržel poslouchat Fialu

Česko v krizi. Občané čelí nejrazantnější vlně zdražování. V Superdebatě CNN Prima News o inflaci s …