Dojemný dopis Alexandrovcům: Vaše hudba byla štít proti nenávisti

26.12.2016 12:42 | Zprávy
autor: vef

Český novinář, publicista a komentátor Petr Žantovský napsal svůj otevřený dopis Alexandrovcům, kteří včera zahynuli po pádu letadla do Černého moře, ale i těm, kteří přežili a ponesou podle jeho slov uměleckou a historickou tradici dál.

Dojemný dopis Alexandrovcům: Vaše hudba byla štít proti nenávisti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Žantovský

„Znamenali jste a znamenáte velmi mnoho, nejen pro minulé století, kdy vás váš zakladatel Alexandr Alexandrov postavil jako živý štít proti násilí, hudbu jako projev víry ve vítězství nad těmi, kdo šíří nenávist a smrt,“ poznamenal úvodem Žantovský. Následně vzpomenul, jak Alexandrovci objížděli zákopy Velké vlastenecké války a tisícům odsouzených k velkým nesnázím vlívali trochu naděje do unavených duší. 

„Možná taky proto jste nezanikli, vážení Alexandrovci, s příchodem tzv. nových časů. Možná vás mnozí dlouho vnímali jen jako symbol historie, tradice, něco jako oživlé muzeum dávných vítězství a obětí. A popravdě, i kdyby to tak bylo, stálo by to za to. Protože vaše umění bylo obdivuhodné za všech časů,“ poukazuje Žantovský na profesionalitu, kázeň i disciplínu. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tady pan práskač, smála se Nerudová Klempířovi. Přidal se lidovec

9:37 Tady pan práskač, smála se Nerudová Klempířovi. Přidal se lidovec

Ministr kultury Oto Klempíř „vyřešil“ Martina Baxu (ODS). Opozice i novináři teď poukazují na to, že…