Doktor Hnízdil: Vakcíny? Byznys. Pozor, ptal jsem se u Blatného

08.03.2021 13:07

V rámci představování nové knihy Jana Hnízdila se režisér a někdejší disident Igor Chaun lékaře zeptal na názor na očkování. Hnízdil jednak podotkl, že očkování je „vládní propagandou“ prodáváno jako cesta k tomu, aby se věci vrátily k tomu, jak to bylo dříve. Ale nemoc samotná je prý naopak připomínka, že právě v tom, jak to bylo dříve, nelze pokračovat. I odborníci podle něho nedoporučují očkování všem a dlouhodobé následky jsou prý neznámé. A hlavně, do očkování vás nikdo nesmí nutit, ani zjišťovat, zda jste očkovaní byli. Což není jen Hnízdilův názor, ale postoj ministerstva.

Doktor Hnízdil: Vakcíny? Byznys. Pozor, ptal jsem se u Blatného
Foto: Repro Youtube
Popisek: Rehabilitační lékař Jan Hnízdil

Hnízdil mínil, že vakcinace je prezentována jako jediná šance na život, jaký byl před covidovou pandemií. „Problém je v tom, že celá ta krize nebo ta pandemie je informace o tom, že my už tím způsobem, jakým jsme žili dříve, žít nemůžeme. Skutečně už není cesty zpět, my musíme žít jinak,“ řekl lékař.

Anketa

Hospodařila Babišova vláda v době pandemie dobře s našimi penězi?

60%
40%
hlasovalo: 12237 lidí

Také dodal, že dřívější vakcíny se vyráběly z oslabených virů. A vývoj u nich trval třeba 10 nebo i 15 let a proběhly desítky testů a zkoušek. „Dneska jde o vakcíny úplně nového typu, takzvaná RNA nebo vektorová, což jsou genové vakcíny. Které byly upečeny během několika měsíců. Dneska nikdo nedokáže ani odhadnout, jaké budou mít nežádoucí účinky v budoucnosti. Pokud někdo tvrdí, že to ví, tak lže,“ prohlašuje Hnízdil. Tyto testy dle něho vůbec neproběhly.

Doplnil, že proti plošnému očkování varuje už i Česká imunologická společnost. Doplňme, že se s největší pravděpodobností jedná o zmínku o České společnosti alergologie a klinické imunologie. Ovšem tam ve spolupráci s Českou vakcinologickou společností, Společností infekčního lékařství a Společností pro epidemiologii a mikrobiologii doporučila očkování všem osobám, kromě hypersenzitivních na očkovací látku a těch, kteří onemocnění právě prodělávají.

Dle Hnízdila nabádá tato společnost, aby lékař posoudil zdravotní rizika a zda již nemocí neprošel. „Protože pokud někdo prošel koronavirem, tak má mnohem kvalitnější obranyschopnost než po té vakcíně,“ tvrdil lékař. Ovšem v doporučení se píše: „Očkovat se mohou také osoby, které covid-19 prodělaly, a to obvykle za 3 měsíce po onemocnění, z důvodu prioritizace dostupných dávek.“

„Taky je to obrovskej byznys. Skutečně, tady je zaděláno na stovky miliard. Jde o to zaplavit celý svět tou vakcínou. Na čemž pochopitelně někdo vydělá,“ řekl dále.

Prý se mu ozval jeden pán, kterého zaměstnavatel pod hrozbou vyhazovu nutí k očkování. Radu mu ovšem Hnízdil dát nemohl. Ale zaslal dotaz právnímu odboru Ministerstva zdravotnictví a šéfovi právní kanceláře České lékařské komory. „Oba mi sdělili totéž. Očkování za tohoto stavu je důsledně dobrovolné. Nikdo nemůže nikoho nutit k očkování a nikdo, protože je dobrovolné, nemá právo zjišťovat, jestli někdo očkovaný je, nebo není. Takže pokud by se vás nebo kohokoliv jiného zaměstnavatel, škola nebo kdokoliv jiný dotazoval nebo dokonce něco podmiňoval, on na tu informaci nemá vůbec právo. A tu informaci mu není povinen nebo oprávněn poskytnout ani závodní doktor,“ sdělil Hnízdil. Doplnil, že to je ovšem současný stav.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…