Doktor Macek poradil Kalouskovi, jak ušetřit

26.06.2012 10:52

Mám pro ministra financí Kalouska skvělý návrh, kterak ušetřit miliardy: ať zruší policii, státní zastupitelství, institut obhájce i soudy a namísto nich vždy na tiskovce vysvětlí, co se v tom kterém případě dělo, děje a bude dít. Píše ve své pravidelné glose na webu viditelny-macek.cz exmístopředseda ODS Miroslav Macek.

Doktor Macek poradil Kalouskovi, jak ušetřit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Macek tak reaguje na mediální vystoupení ministra financí v nedávné době a jeho výroky. Upozorňuje zejména na některé konkrétní věty, které ministr v poslední době pronesl.

Cituje některé Kalouskovy výroky:

Obvinění bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (TOP 09) kvůli nákupu letadel CASA pro vojenské letectvo je útokem policie na rozhodovací mechanismy státu a demokratický systém.

Je to náš společný demokratický systém, na který teď policie dělá z mého pohledu zcela bezprecedentní útok. Neexistuje v tomto případě zákonná povinnost zadat si nezávislý posudek na cenu obvyklou, což by vyšetřovatel při své právní praxi vědět mohl.

Jsem pevně přesvědčen, že státní zastupitelství to v určité fázi musí zastavit, protože se prostě nejedná o kriminální čin. Porušením neexistujícího zákona se zkrátka kriminálního činu dopustit nelze.

Vlasta Parkanová jako bílý kůň

Podle argumentace, kterou ministr financí Miroslav Kalousek používá k obraně Vlasty Parkanové, tehdejší vlády a své strany TOP 09, je podle Miroslava Macka zřejmé, kdo má v tom všem prsty a komu dělala Parkanová "bílého koně".

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…