Doktor Macek se naštval na zloděje a navrhl plán na zřízení pracovních táborů

10.12.2013 12:14

Co to je, co se to děje, kam to spějeme, ptá se vyděšeně doktor Miroslav Macek na svém pravidelném blogu. Přiměl jej k tomu zážitek ze zpráv TV Nova, kde byl jako celebrita prezentován jakýsi celoživotní zlodějíček.

Doktor Macek se naštval na zloděje a navrhl plán na zřízení pracovních táborů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

K nebývale expresivní reakci přiměla doktora Macka reportáž, kterou při procházení kolem televize shlédl ve zpravodajství TV Nova. Jinak prý tyto zprávy nevyhledává, a proto nevěřícně zíral, kdo všechno se dnes může dostat do televize.

Redaktor právě zpovídal muže, který byl dopaden při zlodějnách nafty ze zaparkovaných aut. Celkem takto odčerpal asi 900 litrů. Dopadenému zloději je třicet tři let, přičemž v kriminále už jich za krádeže strávil dvanáct. V mezidobí zplodil šest dětí, na dalších pět bere sociální dávky. To vše ochotně prozradil reportérovi, který jej zpovídal jako význačnou osobnost.  

Doktor Macek navrhl pro takové lidi velmi rázné řešení: „Kdybych byl autokratem, tak by takový člověk už po třetím trestu pracoval od rána do večera v pracovním táboře jen by se z něj kouřilo,“ píše. Daňoví poplatníci by alespoň nemuseli přispívat na jeho houf dětí, když je navíc pravděpodobné, že z nich vyrostou podobně neproduktivní existence.

„A byl by tam tak dlouho, až by splatil ubytování, stravu, další nezbytnou péči, výživu dětí, atd. Prostě by „neobohacoval“ svým životním stylem náš život,“ uzavřel doktor Macek svůj návrh.  

Co přesně napsal MUDr. Macek:

Co to je? Co se to děje? Kam to spějeme???
Včera jsem náhodou šel kol televize v okamžiku, kdy TV Nova dávala rozhovor s dopadeným zlodějem nafty ze zaparkovaných aut (celkem ukradl 900 litrů), kterému je 33 let, odseděl si už za krádeže 12 let v kriminále, má šest dětí, na pět dalších bere sociální dávky a reportér s ním dělá rozhovor málem jako s nějakou význačnou osobností! Chudák nemá práci, tak co mu zbývá!
Kdybych byl autokratem, tak by takový člověk už po třetím trestu pracoval od rána do večera v pracovním táboře jen by se z něj kouřilo ( i zemní práce na dálnici se dají dělat „po staru“, stejně jako zemědělské práce a mnoho dalších prospěšných a bohulibých činností), daňoví poplatníci by nemuseli přispívat na houf jeho dětí, ze kterých s vysokou pravděpodobností vyrostou podobné existence (tolik by jich nezplodil) a byl by tam tak dlouho, až by splatil ubytování, stravu, další nezbytnou péči, výživu dětí, atd. Prostě by „neobohacoval“ svým životním stylem náš život…


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…