Doktor Macek se rozepsal o premiérovi na hraně debility

17.08.2012 13:24

Radost a následné zklamání prý prožil glosátor Miroslav Macek nad pátečními Lidovými novinami. Původně si totiž myslel, že premiér Petr Nečas se nečekaně probral a prohlašuje, že zvyšování DPH je na hraně debility. Jenže pak se bývalý ministr začetl pořádně a zjistil, že s debilitou podle premiéra hraničí naopak ústup od vyšší DPH.

Doktor Macek se rozepsal o premiérovi na hraně debility
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

„Při letmém pohledu na dnešní titulní stránku Lidovek jsem se zaradoval, že předseda ODS si konečně uvědomil, že je předsedou pravicové strany,“ zahajuje Macek líčení svého čtenářského zážitku. Spojení zvýšení DPH s důvěrou vládě je podle Macka opravdu šíleným nápadem, na který sedí Nečasovo přirovnání o hraně debility. Mnohem rozumnější by prý bylo, kdyby vláda začala osekávat rozbujelý stát.

Jenže pak se bývalý místopředseda ODS začetl pozorněji a s hrůzou zjistil, že na hraně debility by byl naopak ústup od vyšší DPH. Po tomto zjištění se již nad novinami zmohl pouze na povzdech „Ach jo“.

Obdobně rezignovaně reagovali na plán zvyšování DPH i někteří aktivní politici ODS. „Zvyšování daní se mi nelíbí, ale jsou situace, kdy nic jiného nenaděláte,“ sdělil pro ParlamentniListy.cz předseda Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Pavel Suchánek. „Pro mě je podstatné, aby nedošlo ke zvýšení celkové složené daňové kvóty,“ řekl pro ParlamentníListy.cz k témuž poslanec David Šeich. 

Premiér Petr Nečas pro Lidové noviny o ústupu od zvyšování daní řekl, že "by to byl signál finančním trhům, že ustupujeme od naší konsolidační strategie kvůli pár desetinkám procenta ekonomického růstu." To prý může dělat jiná vláda s jiným premiérem, ale on nic takového dělat nehodlá. Takový krok by podle něj byl za hranicí ekonomické a politické hlouposti, dokonce na hranici politické a ekonomické debility.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…