Doktor Macek štiplavě o Bartákově armádní zakázce

20.08.2013 12:11

Doktor Miroslav Macek se pozastavil nad nákupem obrněnců IVECO pro hlídky české armády v Afghánistánu. Vyšlo totiž najevo, že nákup byl neuvěřitelně předražen. Macek však neočekává, že by za to byl někdo postižen.

Doktor Macek štiplavě o Bartákově armádní zakázce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Cena armádní zakázky měla činit 3,62 miliardy korun a obzvlášť některé položky byly podle Macka neuvěřitelné. „Jeden příklad za všechny: startovací kabel = 86 tisíc korun,“ připomíná bývalý místopředseda ODS ve svém pravidelném blogovém příspěvku. Koupi vozů IVECO zahájilo Ministerstvo obrany za panování ministra Martina Bartáka, obchod "dotáhl" jeho nástupce Alexandr Vondra. Návrh nakoupit další vozy však později Vondra již smetl ze stolu.

Macek následně upozorňuje, že dotyčnou výhodnou koupi musel na ministerstvu někdo schválit, nějaký expert musel vypracovat odborný posudek a celé to zastřešoval ministr, nesoucí politickou odpovědnost za práci svého resortu. O nikom takovém jsme se v souvislosti se zakázkou zatím nedočetli.

 „Vsadím se ovšem, že nikdo z nich již na Ministerstvu obrany nepracuje, že všichni odešli s velkým odstupným a nemalou odměnou za skvělou práci,“ odhaduje skepticky glosátor. Nikdo z dotyčných si už podle něj docela jistě na nic nepamatuje, po letech vyšetřování už se nic nezjistí a už vůbec nebude nikdo potrestán.

Samozřejmě s výjimkou daňových poplatníků, z jejichž peněz byly tyto unikátní kabely, jakož i veškeré další součástky armádních obrněnců, zaplaceny.

Co přesně napsal doktor Macek:

Vyšlo najevo, že nákup lehkých obrněnců IVECO pro českou armádu (pro hlídky v Afghánistánu) za 3,62 miliardy korun byl neskutečně předražen. Jeden příklad za všechny: startovací kabel = 86 tisíc korun.
Ten předražený nákup někdo jistě podpisem a razítkem schválil, někdo stejně konkrétní jistě vypracoval „odborný“ posudek, že ceny jsou v pořádku a někdo konkrétní měl jistě politickou odpovědnost za kvalitu práce rezortu.
Vsadím se ovšem, že nikdo z nich již na Ministerstvu obrany nepracuje, že všichni odešli s velkým odstupným a nemalou odměnou za skvělou práci, na nic si již nepamatují, za nic nemohou a po letech a letech vyšetřování se nic nezjistí a nikdo nebude potrestán, vyjma nás – daňové poplatníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali

21:24 Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali

V 17 hodin dnes na Václavském náměstí odstartovala demonstrace svolaná hnutím SPD Tomia Okamury, na …