Doktor Macek zúčtoval s rektorem, který chce za xenofobii vyhazovat ze školy

02.11.2015 10:20

Radmila Kleslová by měla být zavřena za podvod a zpronevěru svěřených peněz, naznačuje bývalý čelný politik ODS Miroslav Macek ve svých dnešních glosách, které pravidelně zveřejňuje na svém webu viditelny-macek.cz. Okomentoval také pozoruhodný výrok rektora olomoucké univerzity a zaujal jej rovněž jeden komentář na sociální síti.

Doktor Macek zúčtoval s rektorem, který chce za xenofobii vyhazovat ze školy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Macek se nejprve vrátil ke kauze bývalé šéfky pražské organizace hnutí ANO Radmily Kleslové. Vyšlo totiž najevo, že podle smlouvy vyplácela Správa železniční dopravní cesty Kleslové, kterou Macek označuje za „estébačku“, téměř sto tisíc korun měsíčně. „Aniž existuje jeden jediný dokument, za co byla vlastně placena. Prý se ztratily a šlo převážně o ústní rady,“ píše Macek s tím, že je přesvědčen o tom, že tomu tak nebylo a že šlo jen o jinou formu uplácení.

Celý text je ZDE.

„Stálo by za to dohledat v knize návštěv, kolikrát na Správě vůbec byla (pokud se také 'neztratila'), hlavně však zkontrolovat i jiné její činnosti pro další státní podniky a obě smluvní strany takových smluv zavřít za podvod a zpronevěru svěřených finančních prostředků,“ dodal k tomu bývalý vrcholný politik občanských demokratů.

Zaujal jej také výrok rektora Palackého univerzity v Olomouci Jaroslava Millera. Ten měl uvést: „Dokud jsem rektorem této univerzity, budu se snažit projevy xenofobie eliminovat, třeba i včetně rozvázání pracovního poměru. Cesty konkrétního hříšníka a univerzity se prostě rozejdou…“ Miroslav Macek k tomu ironicky dodal: „Doufám, že o tom, co je a co není xenofobie, bude rozhodovat prověrková komise, kterou soudruh rektor urychleně zřídí…“

Na závěr pondělních glos ocitoval jeden z příspěvků na Facebooku, který jej zaujal a který se strefuje do stávajícího ministra financí a zároveň i do pražské primátorky Adriany Krnáčové, která je členkou Babišem řízeného hnutí ANO, a také do poslance ANO Martina Komárka, který býval dlouholetým komentátorem Mladé fronty Dnes: „Já Babiše vlastně obdivuju. Uhlídat, co zas provede Krnda, plácne Komárek nebo aby dali do párků dost separátu, je prostě úkol pro giganta.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvácení, nejde dýchat.“ Hlas dělníků průmyslu: Držíme Česko nad vodou. Zde je praxe

4:39 „Krvácení, nejde dýchat.“ Hlas dělníků průmyslu: Držíme Česko nad vodou. Zde je praxe

Nošení respirátorů ve výrobě je neakceptovatelné, protože správně používané výrazně zhoršují dýchání…