"Milan rozumí tomu, proč jsme nepřijeli. Bylo by krásný, kdybychom mohli přijet na pohřeb našeho kamaráda. Ale bylo by to falešný znamení, že je tu všechno v pořádku," řekl Mašín v rozhovoru pro Lidové noviny. On ani jeho bratr Ctibor na pohřeb Milana Paumera nakonec i přes spekulace nedorazili.
Nepřijeli prý proto, že se tu nic nezměnilo. "Pořád existuje komunistická strana, trvá kontinuita komunistického práva. Ty rošťáci jako pan Jičínský nebo Rychetský byli členy komunistické strany. V Americe by bylo nemožný, aby byl předsedou Ústavního soudu bývalý člen mafie," vysvětlil muž, který se pro svobodu prostřílel na západ.
Něco se přece mění, ale ne dost rychle
Nakonec Mašín přiznal - mění se snad konečně alespoň trochu povědomí lidí. Hlavně v mladých spatřuje naději. Těší ho také politici, kteří dorazili na Paumerův pohřeb. "Já jejich přítomnost na Milanově pohřbu považuji za velice odvážný krok. Takže tam muselo hrát roli nějaké jejich vnitřní přesvědčení," domnívá se.
Konkrétně se na pohřeb dostavili premiér Petr Nečas, ministr obrany Alexandr Vondra, ministr vnitra Radek John a šéfové obou komor parlamentu Miroslava Němcová a Přemysl Sobotka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par