Dominik Feri znovu o TOP 09: Nemáme nápady, nemáme lidi. A Česko má Zemana

01.04.2016 14:33

Nejmladší zastupitel za TOP 09 z Teplic Dominik Feri poskytl rozhovor internetové televizi DVTV. Martinovi Veselovskému si posteskl, že TOP 09 staví především na kritice Andreje Babiš (ANO) a prezidenta Miloše Zemana. To už zjevně nestačí.Straně podle jeho názoru chybí pozitivní program a noví lidé. K dovršení všeho zlého navíc zakládající členové stranu opouštějí.

Dominik Feri znovu o TOP 09: Nemáme nápady, nemáme lidi. A Česko má Zemana
Foto: Archiv DF
Popisek: Dominik Feri, radní města Teplice

Miroslav Kalousek (TOP 09) je podle Dominika Feriho schopný politik.  „Já ho velmi uznáván jako osobnost, ale myslím, že by měl více navazovat na dosavadní politiku TOP 09. Obecně by se to dalo shrnout tak, že ty návrhy jsou jen kritické a chybí tam ten pozitivní program. V devadesátých letech by možná stačili, kdyby ta opozice říkala, co ty vládnoucí strany dělají špatně a pak teda by se to promítlo do politického výsledku. Jenže v dnešní době, kdy je Andrej Babiš hegemonem politické scény, to už úplně stačit nebude. Bude třeba přijít také s novými řešeními. ... My je, řekněme, nemáme, ale myslím, že je to dáno tím, že nám chybějí lidi," posteskl si.

Na tuto situaci se měla TOP 09 připravit, ale bohužel to neudělala. Měla být připravena na odchod Karla Schwarzenberga, ale zjevně nebyla. Podle Feriho je to zkrátka špatně. TOP 09 přitom má potenciál připravit pozitivní návrhy pro občany. Je třeba, aby TOP 09 byla názorově pestřejší, aby si volič mohl vybírat. Místo toho z TOP 09 politici odcházejí, jak ukázal příklad Pavola Lukši. To není dobrá signál pro voliče.

Stejně tak si TOP 09 nevystačí s kritikou prezidente Zemana. Počínání hlavy státu je podle hosta nutné kritizovat, ale platí totéž co v případě Andreje Babiše. TOP 09 si s tím už nevystačí. Feri je navíc přesvědčen, že v tuto chvíli je Zeman v příští prezidentské volbě neporazitelný.  „Asi by se někdo dokázal postavit, ale zcela otevřeně říkám, že je podle mého názoru zcela bez šance" soudí teplický zastupitel.  Navzdory tomu, že jsou v české společnosti nadále zastoupeny proevropské názory, názory liberálně-konzervativní

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Pár slov padlo také k tématu uprchlické krize. U této strany podle Feriho nikdo nemohl očekávat, že zaujme postoj konvičkovců. Stejně tak není pravda, že by členové TOP 09 horovali pro bezmezné přijímání uprchlíků. Po tom TOP 09 rozhodně nevolá. Pomáhat  se musí, ale na těch správných místech. Musíme pomáhat tak, aby to neohrozilo nás samé. To je nejpříčetnější pohled na uprchlickou krizi na politické scéně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

21:04 Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

Zpěvák a politik Michael Kocáb, o němž bylo v posledních dnech často slyšet především v souvislosti …