Dominik Hašek – král hlupáků. Na Slovensku si všimli, jak o Francii mlčel jak zařezaný

28.05.2024 14:49 | Zprávy

„Hašek prošustroval miliony a teď je za krále hlupáků“, i takto se dnes na Slovensku mluví o slavném „Dominátorovi“, držiteli zlaté medaile z Nagana v roce 1998, který se netají svým velmi kritickým postojem k Ruské federaci. Na Slovensku zaznělo, že jde o „primitivní válečnickou rétoriku“.

Dominik Hašek – král hlupáků. Na Slovensku si všimli, jak o Francii mlčel jak zařezaný
Foto: Repro twitter ČT
Popisek: Dominik Hašek v České televizi

Slavný hokejový „Dominátor“ Dominik Hašek dlouhodobě vystupuje kriticky proti Rusku. Po ruském vpádu na svobodnou Ukrajinu v únoru 2022 Hašek vystupuje vůči Rusku velmi ostře a kritizuje NHL za to, že ve svých řadách ponechává ruské hráče. Evropské hráče stejně tvrdě kritizuje ty, kteří se rozhodli i po konci války zůstat v řadách KHL – ruské kontinentální ligy.

Hašek patřil k osobnostem, které tlačily na zákaz startu ruských hráčů na mistrovství světa a současně po stopce pro hráče působící ještě stále v KHL. A hráči z KHL se mistrovství světa v Praze skutečně neúčastnili.

Na Slovensku si však Hašek za svou aktivitu vysloužil nálepku hlupáka, protože několik slovenských hráčů působících v Rusku se tak nedostalo do slovenského národního týmu.

„Hašek se bojem proti hráčům z KHL pasoval za krále hlupáků,“ stojí hned v nadpisu článku na serveru Extra plus.sk.

„Za ‚krále hlupáků‘ přitom sama sebe pasovala velká hokejová legenda československého i českého hokeje, brankář Dominik Hašek. Jako zkrachovalý podnikatel, který prošustroval desítky milionů dolarů, se chytil šance upřít na sebe pozornost médií primitivní válečnou rétorikou a aktivistickým bojem proti účasti hráčů KHL na hokejovém mistrovství v České republice. Štoural se v tom, frflal a zatahováním politiky do sportu znervózňoval náš hokejový svaz a realizační tým,“ napsal server.

Upozornil, že i ve francouzském hokejovém týmu hrál hokejista působící v KHL, ale v případě Francie bylo ticho po pěšině.

„Francie měla na soupisce také hráče z Kontinentální hokejové ligy: Stéphana Da Costu, který hraje za tým Avtomobilist Jekatěrinburg. Francouzské ministerstvo sportu přitom hájilo jeho účast na mistrovství světa v Česku a Hašek si proti tomu netroufl ani jen ceknout... Samozřejmě že své miliony (vydělané v Moskvě) nikdy nevrátil, ani nedaroval ukrajinskému prezidentovi Zelenskému. Nepřispěl jimi ani na velkou českou muniční sbírku 2024 ve prospěch Ukrajiny,“ pokračoval server ve slovní kanonádě proti slavnému „Dominátorovi“.

Hašek sám působil v KHL, ale hrál tam ještě před ruským vpádem na ukrajinský Krym, k němuž došlo na jaře 2014.  

Na české straně se proti Haškovi vymezil jeho někdejší kolega v národním týmu Vladimír Růžička. „Sportovci nemůžou za to, jaká je situace mezi Ruskem a Ukrajinou. Vadí mi, že na MS chybí hokejisté z ruské ligy,“ sdělil pro CNN Prima News. Růžička kandiduje do europarlamentu za Rajchlovu stranu PRO.

Slovenský deník Sme upozornil, že počet slovenských hráčů, kteří v KHL působili v sezóně 2023/2024 nebyl nejmenší.

Jsou to brankáři: Patrik Rybár (Spartak Moskva), Adam Húska (Nižný Novgorod).

Mezi obránci jsou to Michal Čajkovský (Spartak Moskva), Martin Gernát (Jaroslavľ), Mislav Rosandič (Togliatti), Christián Jaroš (Čerepovec).

Mezi útočníky jsou to Tomáš Jurčo (Omsk), Michal Krištof (Soči), Adam Liška (Čerepovec).

Porci kritiky v Česku schytal slovenský hokejový brankář Július Hudáček, který se v jistou chvíli odhodlal zamířit z ruské KHL do Kladna, mezi Rytíře Jaromíra Jágra. Mnohé fanoušky to rozzlobilo.

Nedokážu si představit, jak někdo může jít dobrovolně hrát hokej do země, která naší západní civilizaci vyhrožuje jadernými zbraněmi,“ nechal se slyšet např. bývalý útočník a dnes televizní expert či moderátor Jakub Koreis.

Ze strany Rytířů nakonec vzešla zpráva, že Hudáček hrát v Kladně nebude a fanoušci byli spokojení, ale slovenský gólman dával ještě na počátku roku 2024 najevo, že to tak nenechá.

Nakonec zamířil hrát do německého Frankfurtu a během své české kauzy zdůrazňoval, že i když hrál v Rusku i v čase agrese proti Ukrajině, vždy byl proti válce. Ale trval na tom, že v Rusku vedl normální život s rodinou. Hodně času prý trávil přímo v klubu.

„Přesto jsem se bohužel stal obětí nenávistné kampaně, ve které si lidé typu pánů Koreise a (Miloše) Radosy vybíjejí své frustrace na mé osobě a pod zástavou strážců falešné morálky ničí životy a kariéry normálních hokejistů,“ pustil se do svých oponentů Hudáček. Na jeho vyjádření upozornila CNN Prima News.

Radosa je exšéfem hokejového klubu v Trenčíně.

„Původně jsem chtěl nad celou touto podivnou mediální kauzou mávnout rukou a nekazit si čas podobnými toxickými fanatiky, jako jsou pan Koreis či Radosa. Ale potom, co přišla s pláčem domů i moje malá dcera, jsem svoje rozhodnutí změnil a rozhodl se bránit. Jak tímto veřejným prohlášením, tak právní cestou,“ napsal Hudáček se vzkazem směrem k Radosovi, že jej dává k soudu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Hašek kandiduje do Senátu v Praze , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevanpetr , 28.05.2024 16:31:51
Proč ne ve svých Pardubicích nebo okolních obvodech? Je jako Němcová. Ta je že Žďáru, ale také byla zvolena v Praze. Že by strach z vlastních spoluobčanů?

|  25 |  0

Další články z rubriky

41 procent lidí nevěří na ruskou informační válku. Zjistilo Moravcovo centrum. Expert se chytá za hlavu

13:27 41 procent lidí nevěří na ruskou informační válku. Zjistilo Moravcovo centrum. Expert se chytá za hlavu

Téměř polovina Čechů je názoru, že informační válka vedená Ruskem po začátku invaze na Ukrajinu je p…