Donald J. Trump vyrazil Steva Bannona. Jakub Janda z toho má Vánoce, Petr Hampl píše: Teď už to je jako kdyby tam seděla Hillary

19.08.2017 11:41

Steve Bannon v pátek skončil ve funkci hlavního stratéga Bílého domu. Vrátil se tak do vedení ultrakonzervativního webu Breitbart News. Informaci přinesla agentura Reuters. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Donald J. Trump vyrazil Steva Bannona. Jakub Janda z toho má Vánoce, Petr Hampl píše: Teď už to je jako kdyby tam seděla Hillary
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA
reklama

„Šok v Bílém domě. Odchází Steve Bannon, šéfideolog, muž, který formuloval zásady trumpovské revoluce a osobně řídil vítěznou volební kampaň. V Trumpově týmu se dlouho válčilo mezi ním a profesionály z předchozích ér, co se snaží z Trumpa udělat ‚Clintonová light‘, a sami jsou navázáni na vládnoucí politicko-intelektuálskou elitu. Ještě před pár dny to vypadalo, že Bannon bude mít přece jenom navrch, ale dopadlo to obráceně,“ poznamenal k tomu sociolog Petr Hampl.

V nejhorším případě to podle něj fakticky znamená vymazání výsledků prezidentských voleb. „V Bílém domě budou rozhodovat stejní lidé, kteří by tam rozhodovali v případě vítězství Hillary Clintonové,“ dodal Hampl.

  • Původní text ZDE

Radost z odchodu Steva Bannona má aktivista ze spolku Evropské hodnoty Jakub Janda. „Best piece of news this summer,“ napsal anglicky ke zprávě o odchodu Bannona. 

Bannon ve svých slovech po odchodu z Bílého domu slíbil, že bude dál bojovat za prezidenta Trumpa proti jeho oponentům. Prezident Trump byl v minulosti za jeho jmenování hlavním stratégem silně kritizován.

Celý příspěvek Jakuba Jandy: 

Best piece of news this summer!

POLITICO: "Steve Bannon is out as White House chief strategist".

Celý příspěvek Petra Hampla:

Šok v Bílém domě. Odchází Steve Bannon, šéfideolog, muž, který formuloval zásady trumpovské revoluce a osobně řídil vítěznou volební kampaň. V Trumpově týmu se dlouho válčilo mezi ním a profesionály z předchozích ér, co snaží z Trumpa udělat "Clintonová light," a sami jsou navázáni na vládnoucí politicko-intelektuálskou elitu. Ještě před pár dny to vypadalo, že Bannon bude mít přece jenom navrch, ale dopadlo to obráceně.

V nejhorším případě to fakticky znamená vymazání výsledků prezidentských voleb. V Bílém domě budou rozhodovat stejní lidé, kteří by tam rozhodovali v případě vítězství Hillary Clintonové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

19:40 Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje …