Donald Trump: Řekl jsem, že NATO je zastaralé... Zastaralé vůbec není

13.04.2017 8:24

Členské státy Severoatlantické aliance se musí dostatečnými investicemi do armády podílet na společné obraně. Po jednání s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem to ve čtvrtek prohlásil americký prezident Donald Trump. Informoval o tom server České noviny.

Donald Trump: Řekl jsem, že NATO je zastaralé... Zastaralé vůbec není
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

Ten poukázal na to, že Trump opakovaně kritizuje fakt, že většina aliančních států včetně České republiky ročně odvádí na obranu méně než dohodnutá dvě procenta HDP.

Celý text je ZDE

Trump, který během loňské volební kampaně označil NATO za překonané, nyní ujistil, že Alianci za zastaralou nepovažuje, navíc chce pracovat na posílení vzájemného partnerství. „Řekl jsem, že je zastaralé. Zastaralé vůbec není,“ prohlásil prezident USA. Stoltenberg k tomu dodal, že oceňuje americký závazek podílet se na bezpečnosti Evropy.

Generální tajemník Severoatlantické aliance na tiskové konferenci rovněž řekl, že souhlasí s Trumpem, že NATO musí v boji proti terorismu dělat více. Právě na boj proti islámským radikálům se Aliance podle Trumpa nyní zaměřuje.

Trump se také věnoval tématu nedávného chemického útoku v Sýrii, z něhož Washington viní režim syrského prezidenta Bašára Asada, který ale odpovědnost odmítá. Prezident USA prohlásil, že vůbec nepochybuje o správnosti amerického odvetného úderu na syrskou leteckou základu. Zároveň poznamenal, že by si rád myslel, že Rusko o chemickém útoku předem nevědělo. V této souvislosti je vhodné připomenout, že v těchto dnech označil Trump americko–ruské vztahy za možná nejhorší v historii.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Velcí kluci za Evropskou unií. Naštvaný Orbán už byl konkrétní

22:30 Velcí kluci za Evropskou unií. Naštvaný Orbán už byl konkrétní

Víte, že konferenci konzervativců Viktora Orbána nebo Nigela Farage zakázal v Bruselu komunální star…