Donald Trump překvapuje. V jeho týmu mohou být i lidé, kteří mu nemohli přijít na jméno

20.11.2016 20:45

45. prezident USA Donald Trump, jenž se v lednu příštího roku ujme úřadu, pokračuje v sestavování své vlády. Již je jasné, že klíčovým poradcem pro národní bezpečnost bude Michael Flynn, který už dal najevo, že chce Washington sblížit s Moskvou a zatočit s teroristy. Teď už se rýsuje i příští ministr zahraničí, může jím být někdejší neúspěšný republikánský prezidentský kandidát a důrazný kritik Donalda Trumpa Mitt Romney.

Donald Trump překvapuje. V jeho týmu mohou být i lidé, kteří mu nemohli přijít na jméno
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump
reklama

„Nastupující americký prezident Donald Trump uvažuje o jmenování generála Jamese Mattise ministrem obrany. Bývalý kandidát republikánů na prezidenta z roku 2012 Mitt Romney, se kterým měl Trump ostré spory v letošní předvolební kampani, by se pak mohl stát šéfem diplomacie USA. Trumpův mluvčí dodal, že Trump dnes pokračuje v sérii setkání s řadou osobností, o kterých uvažuje jako o kandidátech na ministry ve své vládě, napsala ČTK s odkazem na sociální síť Twitter, kterou Trump stále využívá jako hlavní komunikační prostředek s veřejností.

Celý článek najdete zde.  

S generálem Mattisem se Trump setkal v sobotu a schůzku si velmi pochvaloval. Voják, jenž má přezdívku „šílený pes“, udělal na budoucího prezidenta dojem. Dlouhou diskusi o zahraničních otázkách vedl Trump i s Romneyem. Trumpův viceprezident Mike Pence oznámil, že by Romney mohl být příštím šéfem americké diplomacie. To však nejsou jediné schůzky, které mají Trump i Pence v plánu.

Trump a Pence podle mluvčího mají dnes mimo jiné na programu schůzky s filmovým agentem Arim Emanuelem, právníkem specializovaným na občanská práva Peterem Kirsanowem, kansaským státním tajemníkem Krisem Kobachem a dalšími pány a dámami, kteří zřejmě dostanou nabídku pracovat v Trumpově administrativě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

8:25 Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…