Doplatí JXD na svou vášeň? Za článek o marihuaně mu hrozí pětileté vězení

27.09.2013 21:42 | Zprávy

Známý propagátor marihuany a novinář J. X. Doležal bude možná čelit obžalobě. Podle policie se totiž prostřednictvím časopisu Reflex, ve kterém Doležal pracuje, dopustil šíření toxikomanie. Obvinění hrozí i bývalému zástupci šéfredaktora Jaroslavu Pleslovi. Oběma by v případě odsouzení hrozilo až pětileté vězení.

Doplatí JXD na svou vášeň? Za článek o marihuaně mu hrozí pětileté vězení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal

"V závěru minulého týdne kriminalisté odeslali státnímu zástupci návrh na podání obžaloby. Jednou z indicií byl znalecký posudek odborníků v oboru školství a kultura, odvětví umění výtvarné, reklama a marketingová komunikace a ekonomika," řekl serveru iDnes.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Jako hlavní problém vidí policie v obsahu březnového čísla, ve kterém se objevil rozostřený obrázek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ane

Evropská komise

Podle vás se chce Evropská komise zavděčit všem. Na to jste přišla jak? Nemyslíte, že realita je úplně opačná a rozhodování Evropské komise štve čím dál víc lidí, politiků i států? Jak je vůbec možné, že má takový vliv na rozhodování, když jsou to vlastně lidmi nevolení politici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Držte h*by, váš názor nikoho nezajímá.“ Vzkaz hvězdy nového pořadu ČT kritikům

21:18 „Držte h*by, váš názor nikoho nezajímá.“ Vzkaz hvězdy nového pořadu ČT kritikům

Moderátor nové talkshow České televize Chi Chi na gauči vyvolal vlnu ostrých reakcí, když v pozvánce…