Doprava na D1, kde se bude bourat most, je zatím bez problémů

8. 6. 2013 13:20

Doprava na dálnici D1 u Větrného Jeníkova na Jihlavsku, kde bude v noci demoliční firma bourat most, je zatím bez problémů. Hustota dopravy je dopoledne nízká, policisté neevidují žádnou nehodu. ČTK to řekla mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Na 107. kilometru je od pátku provoz sveden do tří jízdních pruhů a je tam omezena rychlost na 80 kilometrů v hodině. Ve 20:00 se pro motorová vozidla více než dvacetikilometrový úsek zcela uzavře až do nedělních 08:00.

Doprava na D1, kde se bude bourat most, je zatím bez problémů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice, ilustrační foto
reklama

Přes den bude zachován provoz na Prahu ve dvou jízdních pruzích a v jednom na Brno. Ten vede v protisměru. V noci na dnešek firma Setra po uzavření dálnice ve směru na Brno navezla pod polovinu mostu písek, který bude chránit vozovku před poškozením. Do druhé části na Prahu, kde se teď jezdí ve třech pruzích, ho naveze po 20:00, kdy bude dálnice mezi Humpolcem a Jihlavou zcela zavřená. Krátce před tím začnou řemeslníci odřezávat z mostovky zábradlí.

Objížďka

"Potom začneme s demontáží středových svodidel a panely obložíme optický kabel, aby se nepoškodil, najedou stroje a začne se bourat," řekl ČTK Pavel Kaspar z demoliční firmy. Demoliční bagry vybavené hydraulickými nůžkami přestřihnou nejdříve ocelová lana, která jsou v konstrukci mostu, pak pádu mostu pomohou demoliční kladiva. Na místě materiál rozbijou a do rána zmizí z vozovky, aby mohl být provoz obnoven, shrnul.

V obou směrech v noci na neděli povede v úseku objížďka mezi exitem 90 Humpolec po exit 112 Jihlava po silnicích první třídy I/38 a I/34 přes Havlíčkův Brod. Znalci uzavírek na dálnici si objížďku mohou zkrátit po silnici druhé třídy o deset kilometrů z Humpolce přes Větrný Jeníkov.

Modernizace zahrnuje 14 kilometrů vozovky včetně devíti mostů

Přes třicet let starý a zdevastovaný most propojující Větrný Jeníkov s Petrovicemi a dalšími obcemi by měl být zbourán za jedinou noc. Noční a víkendová varianta byla zvolena s ohledem na hustotu provozu tak, aby se minimálně dotkla cestujících. Objízdné trasy jsou značené, řidiči na změny budou upozorněni také na informačních tabulích na dálnici. Policie bude situaci na silnicích monitorovat.

Rekonstrukce dvou úseků dálnice na Vysočině začala 9. května, zatím kvůli ní nevznikly větší problémy v dopravě. Mostů se bude bourat celkem pět. Dálniční nadjezd na 107. kilometru bude kompletně přestavěn. Jezdit by se na něm mělo začít zároveň s koncem oprav celého úseku Větrný Jeníkov - Jihlava, který je naplánován na příští léto.

Zhotovitelem stavby tohoto úseku je Sdružení CPI sestavené společnostmi COLAS CZ a PORR, které podalo nabídku ve výši 649 milionů Kč bez DPH. Modernizace zahrnuje 14 kilometrů vozovky včetně devíti mostů, mimoúrovňové křižovatky Jihlava a dvou nadjezdů nad dálnicí, z nichž jeden bude zcela přestavěn a jeden opraven.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…