Došetření kauzy Čapí hnízdo se nejspíš oddálí. A to z těchto důvodů

27. 11. 2018 15:52

Premiér Andrej Babiš může být zatím v klidu. Prozatím nestane před soudem. Sice byl obviněn ze spáchání dotačního podvodu za 50 milionů korun v kauze firmy Čapí hnízdo, ale státní zastupitelství s vysokou pravděpodobností znovu prodlouží lhůtu k došetření případu. Roli v tom hraje i premiérův syn Andrej Babiš mladší.

Došetření kauzy Čapí hnízdo se nejspíš oddálí. A to z těchto důvodů
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V kauze Čapí hnízdo jde o podezření z účelového čerpání dotace určené výhradně pro malé a středně velké podnikatele

Předseda vlády Andrej Babiš prozatím může být v klidu. Sice byl obviněn ze spáchání dotačního podvodu za desítky milionů korun, jenže už teď je jasné, že se celou kauzu nepodaří uzavřít do konce roku. Státní zastupitelství znovu prodlouží lhůtu na došetření kauzy. „Lze předpokládat prodloužení termínu. Je to na rozhodnutí státního zástupce Jaroslava Šarocha,“ uvedl pro deník Echo24 mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Svou roli v tom může hrát i skutečnost, že se policistům prozatím nepodařilo vyslechnout premiérova syna a švýcarského občana Andreje Babiše mladšího, který je v kauze také obviněn. Andrej Babiš starší už v roce 2016 prozradil, že akcie firmy Čapí hnízdo vlastnily v době, kdy mělo dojít k prověřovanému zločinu, jeho děti.

„Pokud se nestihnou všechny úkony, nebo se čeká na nějaké odpovědi, musí dojít k prodloužení,“ uvedl Aleš Cimbala. „Neproběhl výslech minimálně jedné osoby, ale není to jediný úkon, který stále probíhá. Nebyl proveden výslech Andreje Babiše mladšího,“ dodal Cimbala.

Babiš mladší nebyl vyslechnut ani v další kauze, v kauze svého údajného únosu na ukrajinský poloostrov Krym Petrem Protopopovem. Stejně tak je třeba stanovit, zda Babiš mladší trpí psychickou poruchou, jak tvrdí jeho otec. Zda je to skutečně pravda, může říct jen soudní znalec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak trávili Vánoce uprchlíci? Smutný příběh, česká dobrovolnice popsala zážitky z Řecka

7:57 Jak trávili Vánoce uprchlíci? Smutný příběh, česká dobrovolnice popsala zážitky z Řecka

Dobrovolnice Anežka Polášková se portálu HateFree.cz svěřila se svými zážitky z Vánoc 2019, které st…