Dostaneme Česko do otáček. Tomáš Klvaňa nadšeně píše o straně, kterou dnes založil s Kocábem a Kalvodou

26.04.2017 21:51

Novinář a bývalý mluvčí Václava Klause Tomáš Klvaňa se na svém facebookovém profilu vyjádřil k nově založené politické platformě Spravedlnost a inovace (SPIN). Tu podle svých slov založil společně s advokáty Janem Kalvodou, Hanou Marvanovou, dále Janem Šternem, Jiřím Kotkem a Pavlem Šternem.

Dostaneme Česko do otáček. Tomáš Klvaňa nadšeně píše o straně, kterou dnes založil s Kocábem a Kalvodou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Klvaňa
reklama

„Myslím, že by se Česko mělo dostat konečně do mnohem vyšších otáček,“ řekl v souvislosti s překladem slova spin, což je otáčka, Klvaňa. Podle něj vyšším otáčkám brání především prázdnost a podprůměrnost naší politické reprezentace.

„Mně osobně leží na srdci hlavně udržení naší západní orientace (obrana západních hodnot: rozhodovat musejí nezávislé instituce a vláda zákona, ne oligarchové a papaláši. Všem musí měřit stejný metr) a podprůměrné vzdělání, které naše děti VŮBEC nepřipravuje na úspěch v rychle se měnícím světě,“ poznamenal Klvaňa.

Cílem je, jak ukazuje název, spravedlivější a inovativnější společnost, které má být dosaženo „restartem demokracie“. Spravedlivější společnosti má být dosaženo zrychlením soudního řízení nebo reformou trestní politiky. Právě to mají ve SPIN zajišťovat Hana Marvanová a Jan Kalvoda. Dalším cílem je „posílit naše ukotvení v Evropské unii a NATO“, což má zajišťovat bezpečnostní sekce pod vedením Michaela Kocába. Pavel Štern má být hlavním expertem v oblasti sociálních reforem, jeho bratr Jan má být expertem na oblast inovací. Poslední výraznou tváří má být Jiří Kotek, někdejší mluvčí Občanského fóra a později zakladatel strany Alternativa.

SPIN chce spolupracovat s Kroměřížskou výzvou, která hledá kandidáta na prezidenta. Spojení je o to logičtější, že hlavním tvůrcem Kroměřížské výzvy je Michael Kocáb, expert SPIN na bezpečnost.

Kroměřížská výzva považuje za favority na prezidentský úřad exministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, bývalého velvyslance ve Francii Pavla Fischera a případně lékaře a aktivistu Marka Hilšera, který již vede kampaň na vlastní triko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…