Dostanete složenku za církevní restituce

20. 8. 2012 7:03

Již od úterka by občané měli nacházet ve schránkách složenky na 12 755 korun. Tolik podle výpočtů kampaně ČSSD přispěje každý občan této země na vyrovnání státu s církvemi. Rozesilatelem je právě kampaň ČSSD, která se již v boji proti církevním restitucím prezentovala několika svéráznými akcemi.

Dostanete složenku za církevní restituce
Foto: hns
Popisek: Miroslav Kalousek v půlnočním rozhovoru
reklama

Server IDNES.cz však případné polekané občany upozorňuje, že ani autoři těchto složenek po nich nechtějí, aby uvedenou částku platili. Naopak jim tvůrci kampaně ČSSD doporučují, aby tuto „složenku“ zaslali premiéru Nečasovi a ministru financí Kalouskovi na úřad vlády, respektive ministerstvo financí. Za tímto účelem jim sociální demokraté na složenky předtiskli adresy obou institucí a lapidární zprávu pro příjemce: „Církevní restituce“.

Proto také uvnitř ČSSD nejnovější předvolební akci nazývají „Kalouskova složenka“. Právě ministr financí a jeho strana TOP 09 je hlavním obhájcem vyrovnání státu s církvemi v podobě, jakou levicová opozice vehementně kritizuje. „Adresátem na naší složence bude ministr financí Miroslav Kalousek. Bereme to tak, že lidé by měli symbolicky postoupit tento dluh Kalouskovi, aby jej za toho dotyčného uhradil,“ vysvětlil serveru zdroj z ČSSD.  

Celá akce nápadně připomíná předvolební „složenky“ TOP 09, které strana ministra Kalouska rozesílala před volbami 2010. V nich občanům názorně demonstrovala, kolik činí jejich podíl na státním dluhu ČR.

V textu pod složenkou občané najdou kromě návodu na použití rovněž vysvětlení, jak by si vyrovnání s církvemi představovala sama ČSSD. Prezentuje zde svou alternativu církevních restitucí a vizi církevního fondu, který by majetek spravoval.„Je to způsob, jak církevní restituce udržet ve veřejné debatě,“ oceňuje nápad tvůrců kampaně Lidového domu místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

 

Kolik vytištění „složenek“ a obeslání všech schránek v republice bude stát, to sociální demokraté tají. Celou akci prý ale řádně zanesou do účetnictví kampaně.  

 

Sám adresát dvanáctitisícových poukázek si však z hrozící záplavy uplatněných pohledávek nic nedělá. „Je-li to tak, tak nám socialisté připomenou, kolik za každého z nás komunisté církvím ukradli,“ okomentoval nejnovější výkřik kampaně oranžových ministr Kalousek. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mrkvový ignorant. Zbláznil se ten Babiš už úplně? Telička napráskal, jak si o svém bývalém předsedovi povídá v Bruselu

17:33 Mrkvový ignorant. Zbláznil se ten Babiš už úplně? Telička napráskal, jak si o svém bývalém předsedovi povídá v Bruselu

Čau lidi. Premiér Babiš sdílel na svém facebooku mrkvový cupcake. A lidi mu ho dali sežrat. Polovina…