Dozimetr se rozhýbal. Podnikatel Dovhomilja začal spolupracovat a vypovídat

28.6.2022 10:30 odp.

Obviněný v kauze Dozimetr Pavel Dovhomilja řekl webu Seznam Zprávy, že byl členem zločinecké organizace, a stejně vypovídal i na policii. Doufá, že se mu tak podaří snížit případný trest. Hovořil o údajném dělení peněz získaných z úplatků mezi členy skupiny, informuje na svém webu Česká televize.

Dozimetr se rozhýbal. Podnikatel Dovhomilja začal spolupracovat a vypovídat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

V době, kdy policie přišla na pražský magistrát, do dopravního podniku a na další místa a odvedla si mimo jiné tehdejšího náměstka primátora Petra Hlubučka (tehdy STAN), byl Pavel Dovhomilja v Chorvatsku, odkud se vrátil. Poskytl pak rozhovor Seznamu a následně se přihlásil na policii, aby vypovídal o údajné korupci kolem zakázek pražského dopravního podniku.

„Ano, byl jsem členem zločinecké organizace, jak to píší v tom sdělení obvinění,“ řekl Dovhomilja serveru. „Každý tam měl nějakou oblast a v ní se snažil vytvořit byznys,“ uvedl stíhaný podnikatel k údajné činnosti skupiny. Tvrdí, že jej do ní přivedl Petr Hlubuček. „Jako politik zastupoval nějakou část v dopravním podniku a ve městě. A tak byla jeho role prosadit, co bylo třeba,“ doplnil.

Původní zdroj ZDE.

Peníze získané od podnikatelů podle Dovhomilji rozděloval mezi jednotlivé členy skupiny Michal Redl, který je jedním z trojice obviněných poslaných soudem do vazby. Dovhomilja podotkl, že skupina podnikatele nenutila, aby dávali úplatky. „Když jsme získali výtlak, podnikatelé chodili za námi sami,“ konstatoval. „Výtlakem“ byli podle Seznam Zpráv Hlubuček a obvinění členové vedení DPP, kteří byli schopni ovlivnit zakázky podniku.

Kvůli kauze již skončilo pět ze šesti členů představenstva DPP a tři členové dozorčí rady podniku. Hlubuček navíc rezignoval z funkce náměstka primátora a pozice místopředsedy vládního hnutí STAN, zastupitelstvo Lysolají jej odvolalo ze starostenského postu a STAN mu pozastavil členství. Kvůli kontaktům s obviněným Redlem rezignoval ke konci června také ministr školství Petr Gazdík (STAN), poslancem zůstal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaměstnanci Škodovky půjdou v úplně jiných průvodech... Ivan Hoffman vidí budoucnost, která nebude rozpustile duhová

17:10 Zaměstnanci Škodovky půjdou v úplně jiných průvodech... Ivan Hoffman vidí budoucnost, která nebude rozpustile duhová

POHLED IVANA HOFFMANA Tento týden se v Praze odehrává týden duhové hrdosti Prague Pride a Ivana Hoff…