Dozorčí komise ČT? Je to venku. Šlo prý o obrovské kšefty. Až dnes zazní, na koho byli ti lidé přisátí

19.11.2020 10:24 | Zprávy

ParlamentníListy.cz získaly komentář místopředsedy Rady Českého rozhlasu Tomáše Kňourka. Ten se ve svém původním textu vyjádřil k diskutovanému dění v rámci dozorujících orgánů ČT, tedy k tamní dozorčí komisi. Podle Kňourka má zaznívající kritika společný faktor; obchodní zájmy.

Dozorčí komise ČT? Je to venku. Šlo prý o obrovské kšefty. Až dnes zazní, na koho byli ti lidé přisátí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace na podporu České televize před její budovou na kavčích horách. Pořadatel Milion chvilek ji pojal jako demonstraci v autech

„Hýkání zástupců takzvaného demobloku o protiprávnosti odvolání dozorčí komise Rady České televize má dle mého jeden hlavní základ. A tím jsou kšefty. Musíme si uvědomit, že právě odvolanou dozorčí komisi tvořili lidé zvolení ještě starým složením rady. Té rady, která většinově sloužila jako pretoriánská garda vedení televize, kdy její ředitel třeba za čachry v hospodaření i dokonce cenzuru prezidenta republiky dostával pravidelně 100procentní odměnu," připomíná Kňourek opomíjená fakta.

Proč jde podle jeho tvrzení o kšefty? Musíme se prý podívat do Zákona o České televizi, a to konkrétně na tyto paragrafy.

1. Dozorčí komise je poradním orgánem Rady ve věcech kontroly hospodaření České televize. Jejím úkolem je sledovat, zda jsou účelně a hospodárně využívány finanční prostředky a majetek České televize. Dozorčí komise je povinna upozorňovat Radu na zjištěné nedostatky a předkládat jí návrhy na jejich odstranění.

2. Členové dozorčí komise mohou nahlížet do všech písemností, účetních dokladů souvisejících s účetnictvím a záznamů na nosičích dat České televize a mohou požadovat i písemná vysvětlení od zaměstnanců České televize. Zaměstnanci České televize jsou povinni poskytnout členům dozorčí komise kopie vyžádaných písemností, účetních dokladů souvisejících s účetnictvím či záznamů České televize, jakož i požadovaná vysvětlení.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…