Dozvuky akcí proti Zemanovi: Prohrábli jsme internet a objevili spokojenost demonstrantů, nadávky i obrázek známého umělce

18. 11. 2014 10:14

Internet žije ohlasy pondělních událostí v Praze, při kterých to schytal zejména prezident Miloš Zeman. Organizátoři protizemanovské demonstrace s červenými kartami se radují a slibují pokračování, zatímco sociolog Petr Hampl píše o odpadu národa, který podporoval vše od Gottwalda po Babiše.

Dozvuky akcí proti Zemanovi: Prohrábli jsme internet a objevili spokojenost demonstrantů, nadávky i obrázek známého umělce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Oslavy 25.výročí pádu komunismu poněkud zastínily transparenty proti prezidentovi Miloši Zemanovi
reklama

Facebooková skupina „Chci si s vámi promluvit, pane prezidente,“ která celou akci ze 17. listopadu organizovala, komentovala celou akci velmi čile. Jeden z účastníků například sliboval „dneškem to nekončí“. „Dnešním dnem začíná odpor proti Miloši Zemanovi, který se chová jako diktátor, ne jako demokraticky zvolený prezident,“ vzkazuje diskutující Tomáš Havlík. Zeman podle něj nikdy nebyl demokrat.

Další z účastníků navrhuje pokračovat v akci tak, že si prezidentovi odpůrci vystaví červenou kartu do okna. „Představte si tu sílu - těch oken v celé zemi. Důvod? Protože naši novináři a příznivci Zemana tvrdí, že je jen pár stovek křiklounů. Tak ať uvidí, kolik nás je,“ doporučuje.

Jiní si ovšem uvědomovali, že rajčata a vajíčka, házená na prezidenta republiky, jsou už přece jen „přes čáru“. Organizátoři akce by se prý měli co nejrychleji distancovat od toho, co se dělo na Albertově. Jiní naopak s viditelným potěšením na stránku vkládali články ze zahraničního tisku, pojednávající o vajíčcích na prezidenta.

Jiní se chlubili veřejně známými lidmi, které na demonstraci viděli. Například herce Pavla Nového, který nesl v průvodu na Hradčanské náměstí transparent „Já Ho... nevolil“. Jiní se rozčilovali, že Česká televize protesty ignorovala, a začíná to prý připomínat mlčení o protestech v roce 1989. Jako důvod svého rozčílení uvedli, že v hlavní zpravodajské relaci se z průvodu z Betlémského na Hradčanské náměstí objevilo pouhých 12 vteřin.