Drábkova nástupkyně: Šiška toho řídil opravdu hodně. Všechno prověřím

27.10.2012 8:14

Drábkova nástupkyně Ludmila Müllerová (TOP 09) ještě ani nepřevzala úřad, ale už má spoustu plánů, co jako nová ministryně práce a sociálních věcí musí udělat. Především bude přehodnocovat a prověřovat. Zrevidovat se podle ní musí nový systém výplaty sociálních dávek prostřednictvím takzvaných sKaret i činnost exnáměstka Vladimíra Šišky.

Drábkova nástupkyně: Šiška toho řídil opravdu hodně. Všechno prověřím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ludmila Müllerová

Současný systém sociálních karet je podle Müllerové jednoznačně nutné přehodnotit. "O tom vůbec nebudeme diskutovat," řekla on-line deníku Týden.cz. Nejdříve je však potřeba prozkoumat smlouvy, o které se současná koncepce opírá. Smlouva je totiž uzavřena s provozovatelem , Českou spořitelnou, která by v případě porušení závazku mohla MPSV zažalovat.

Problémem může být, jestli úřad bude mít na případné změny dostatek financí. "Každopádně si uvědomuji, že pokud budeme chtít ten systém změnit - a já jsem tomu maximálně nakloněna -, tak to bude stát určité peníze," řekla Müllerová.

Je třeba prověřit Šiškovu činnost

Müllerová převezme úřad po Jaromíru Drábkovi, který svou funkci opustil kvůli obvinění svého prvního náměstka Vladimíra Šišky z údajného podplácení. Mezi jejími prvními kroky bude přehodnocení práce úřadu. "Pan náměstek Šiška měl poměrně velký potenciál co do rozhodování a agend, které pod něho spadaly, ať už to byla hospodářská správa či autoprovoz, nakupování, oblast veřejných zakázek, IT," řekla Týdnu.cz.

Kromě toho byl Šiška členem několika vládních rad a vedl pravidelné každotýdenní koncepční porady, na kterých se řešily jednotlivé problémy. "Všechny tyto diskuse vedl pan náměstek Šiška a pro mě bude prioritní zmapovat jeho činnost," předsevzala si Müllerová.

Po schválení premiérem Petrem Nečasem (ODS) a jmenování Václavem Klausem nastoupí Müllerová do čela MPSV z pozice hlavní poradkyně ministra. Kromě toho se zabývá sociálními službami a neziskovými organizacemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

8:51 Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

Ruský prezident Vladimir Putin se při příležitosti summitu v Helsinkách sešel nejen s americkým prez…