Drahoš besedoval s Pamětí národa: Bratři Mašínové byli v právu. Vládu podporovanou komunisty bych odmítl. Referendum o vystoupení z EU bych nikdy nevypsal

29.06.2017 21:54

Profesor Jiří Drahoš v roli prezidentského kandidáta důrazně odmítl uspořádání referenda o setrvání České republiky v EU. Ve svém projevu ke sdružení Paměť národa také zdůraznil, že by jako prezident nejmenoval vládu, která by se opírala o podporu komunistů. Informuje o tom deník Právo.

Drahoš besedoval s Pamětí národa: Bratři Mašínové byli v právu. Vládu podporovanou komunisty bych odmítl. Referendum o vystoupení z EU bych nikdy nevypsal
Foto: Daniela Černá
Popisek: Profesor Jiří Drahoš

„Ne,“ odpověděl podle deníku rázně na otázku z publika, zda by jako prezident vyhlásil referendum o setrvání České republiky v EU. Je totiž toho názoru, že o takto závažných geopolitických otázkách není vhodné hlasovat v referendu. Tento názor Drahoš vyjadřuje opakovaně. Stejně odmítavě se staví k vypsání referenda o členství naší země v NATO. O tomto referendu už mnoho let mluví komunisté. Nelíbí se jim totiž, že v roce 1999 o našem členství rozhodovali politici, kteří dostali hlasy ve volbách. KSČM by byla spokojenější, kdyby se k členství v NATO vyjádřili všichni občané.

U Drahoše by tedy zastání nenašli. Nenašli by ho ani ve chvíli, kdyby se rozhodli podpořit svými hlasy novou vládu. Drahoš dal jasně najevo, že by se coby prezident postavil proti vládě, která by hledala podporu u komunistů.

Celý článek naleznete zde

To už má spíš pochopení pro činy bratrů Mašínů, kteří se v padesátých letech minulého století postavili komunistům na odpor se zbraní v ruce. „Je to vzdálená historie. Každý má právo na odpor proti totalitnímu režimu a tak taky beru tehdejší akci bratrů Mašínů. Detaily neznám. Ale respektuji právo postavit se totalitnímu režimu,“ odpověděl.

Pár slov padlo také k prvním prezidentovi České republiky Václavu Havlovi, kterého si podle vlastních slov velmi vážil. Byl to prý nejlepší prezident v moderní historii naší země. Současný prezident Miloš Zeman prý rozhodně není tím nejlepším a to hned ze dvou důvodů, za prvé společnost rozděluje a za druhé ji straší. Pakliže bude Drahoš prezidentem, hodlá společnost spíše sjednocovat a rozhodně nebude občany strašit. Spíše povzbuzovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

14:57 Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

Po neúspěchu Alexandry Udženiji ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na víkendovém kongresu ne…